Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Debesys – virš Antikorupcijos komisijos pirmininko

K.Komskis
„Scanpix“ nuotr. / K.Komskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamente toliau kalbama apie komitetų ir komisijų vadovybės pokyčius. Seimo pirmininkė Irena Degutienė užsiminė, jog Antikorupcijos komisijos (AK) pirmininkui Kęstui Komskiui būtų laikas palikti šias pareigas. Šis tai vadino politikavimu.

„Dar kartą tai yra politikavimas. Jeigu būtų įtarimų, tai jie būtų pasakyti. Kadangi bendromis frazėmis kalba antrą savaitę, manau, nieko jie neturi“, – antradienį sakė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos atstovas K.Komskis, paprašytas pakomentuoti konservatorės I.Degutienės siūlymą opozicijai keisti komisijos pirmininką.

„Aš siūlau, kad opozicinės frakcijos įvertintų AK veiklą ir ar tai tinkamiausias žmogus“, – pareiškė I.Degutienė. Ji antradienį kreipėsi į opozicijoje esančias Socialdemokratų, Darbo, Krikščionių partijų ir partijos „Tvarka ir teisingumo“ frakcijas, siūlydama pakeisti AK pirmininką. K.Komskio vietoje ji matytų „veiklų ir nepriekaištingos reputacijos kandidatą“.

Seimo vadovė priminė, kad žiniasklaidoje ne kartą buvo paviešinta informacija apie K.Komskio ryšius su abejotinos reputacijos žmonėmis.Seimo vadovė priminė, kad žiniasklaidoje ne kartą buvo paviešinta informacija apie K.Komskio ryšius su abejotinos reputacijos žmonėmis. 2006 metais Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pripažinusi K.Komskį pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Kiek anksčiau išplatintame Seimo pirmininkės pareiškime atkreiptas dėmesys, kad AK veikla jau senokai vertinama neigiamai, o tai didžiąja dalimi lemia pirmininko požiūris į darbą. I.Degutienė pridūrė, kad K.Komskis žiniasklaidoje yra sakęs, kad turi informacijos, kaip veikia kontrabandininkai, tačiau esą nesiėmė veiksmų, kad situacija keistųsi: „Pats komisijos pirmininkas turbūt viešai neturėtų girtis, kad jis žino, kaip kontrabanda veikia Lietuvoje, ypač pasienio rajonuose, ir kaip ji yra platinama.“

Tuo tarpu K.Komskis atkirto, esą jo vadovaujama komisija galimai užmynė ant valdantiesiems skaudžių dalykų. „Pradėjome domėtis ir žemės ūkio ministro Kazimiero Starkevičiaus, ir Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmais, ir kitais dalykais“,  – vardijo K.Komskis. Tiesa, politikas nepaneigė atsistatydinsiąs, jeigu to prireiks.

Antikorupcijos komisijos pirmininko postą Seime kontroliuoja opozicija. Ji bendru sutarimu siūlo savo kandidatą į šias pareigas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min