Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 23d. 16:10

Degusio „Victoria Seaways“ kelto keleiviai kranto dar nepasiekė, atšauktas vakarinis reisas Klaipėda-Kylis

Keltą „Victoria Seaways“ į Klaipėduos uostą įvedė vilkikai.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Keltą „Victoria Seaways“ į Klaipėduos uostą įvedė vilkikai.

Dėl gaisro, kilusio bendrovės „DFDS Seaways“ krovininiame-keleiviniame kelte „Victoria Seaways“, atšauktas vakarinis reisas į Kylį (Vokietija). Keleiviai Klaipėdos krantų dar nepasiekė – kol kas kelte dirba ugniagesiai ir saugios laivybos administracijos specialistai, keleiviai pervesti į kitą laivą, kur bus pamaitinti.

„Victoria Seaways“ kelte gaisras įsiplieskė apie 2 val. netoli Bornholmo salos. Židinys užfiksuotas pagrindiniame denyje, kur paprastai gabenami krovininiai vilkikai. Židinys buvo lokalizuotas, o keleiviai paprašyti palikti savo kajutes ir pereiti į evakuacijos zoną. Kiekvienam jų išdalintos gelbėjimosi liemenės. „Laivas kuriam laikui buvo sustabdytas. Kai situacija buvo stabilizuota, keltas pajudėjo visu greičiu“, – aiškino Vaidotas Klumbys, bendrovės „DFDS Seaways“ Marketingo ir pardavimų keleiviams skyriaus vadovas. 

Laive keleiviai buvo maitinami, nepaisant kilusio gaisro – viskas kelte veikė įprastai.  Šiuo keltu į Klaipėdą keliavo 301 žmogus.

Anot jo, šiuo metu laive dirba visos pagrindinės tarnybos. Į tarptautinę perkėlą atvyko ir greitosios pagalbos medikai, ugniagesiai, policijos pareigūnai, saugios laivybos specialistai. „Kol kas negalime atidaryti laivo vartų, kad neįsipliekstų ugnis“, – aiškino pašnekovas. 

Kroviniai iš viršutinio denio jau iškraunami, kitiems iškrauti vis dar laukiama leidimo. Laivą pirmieji turėtų palikti turistai iš Rusijos. Jų autobusas buvo virš pagrindinio denio. 

Informacijos apie krovinius laukia ir vežėjai. Pirminiais duomenimis, kelte apdegė 12 lengvųjų automobilių ir vienas sunkvežimis. Teigiama, kad ugnis įsiplieskė vilkike, gabenusiame lengvąsias transporto priemones. Gaisro priežastys – tiriamos. 

„Mūsų tikslas – kuo greičiau paruošti keltą kitam reisui“, – aiškino V.Klumbys.  Tačiau jau pranešta, kad atšauktas antradienio reisas į Kylį 17.30 val.

Po skaudžios nelaimės, kai sudegė keltas „Lisco Gloria“, bendrovė operatyviau sureagavo į gaisro židinį, skubiai buvo informuojami ir keleiviai. 

Danų bendrovės DFDS keltas „Victoria Seaways“ – 200 metrų ilgio kombinuotas krovinių ir keleivių keltas pastatytas Italijoje 2009 m. Keltu gali keliauti 600 keleivių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min