Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2014 08 20

Dėkingumas pagal Viktorą Uspaskichą: įdarbino rėmėjo žmoną

Darbo partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas, antrąsyk tapęs europarlamentaru nepamiršo, kas prieš kelerius metus aktyviausiai stojo jo ginti, kai Europos Parlamentas sprendė dėl jo neliečiamybės atėmimo. Anuomet straipsnius apie V.Uspaskicho nekaltumą rašiusio britų politiko Grahamo Watsono žmona Rita Giannini dabar įdarbinta V.Uspaskicho padėjėja biure Briuselyje.
Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas / Aurimo Šrubėno nuotr.

„Ji yra tikra anglė (iš tikrųjų R.Giannini kilusi iš Italijos, – red. past.). Ji yra vieno iš mūsų Europos partijos lyderių žmona, teisininkė, todėl man pravers, kad ji galės man patarti teisės ir žmogaus teisių klausimais“, – kodėl padėjėja pasirinko šią damą, 15min.lt pasakojo V.Uspaskichas.
 
V.Uspaskichas neslepia, kad su R.Giannini susipažino per „seną pažįstamą“ G.Watsoną ir
rinkdamasis patarėjus klausė jo nuomonės. Tačiau V.Uspaskichas griežtai atmeta, kad parlamentaras į šias pareigas pasiūlė priimti savo žmoną.

„Mes su G.Watsonu pažįstami labai seniai, dar prieš praėjusią kadenciją, kai jis buvo frakcijos vadovas, o aš buvau partijos pirmininkas ir ministras. Dabar aš pats jo prašiau, kad jis man rekomenduotų tos srities Europos žmogaus teisių specialistų. Ilgai kalbėjome dėl to. Bet čia buvo mano prašymas, o ne jo siūlymas“, – sakė V.Uspaskichas.

Asmeninio archyvo „Facebook“ nuotr./Rita Giannini
Asmeninio archyvo „Facebook“ nuotr./Rita Giannini

Pati G.Watsono žmona Rita Giannini dar kovą savo „LinkedIn” puslapyje rašė, kad dirba su įvairiais projektais, tačiau yra atvira kitiems darbo pasiūlymams. V.Uspaskicho padėjėja moteris tapo liepą.

Išvis V.Uspaskichas deklaruoja turintis net 46 padėjėjus. Tik du iš jų dirba biure Briuselyje – R.Giannini yra viena iš jų.

Iš viso Europos Parlamento nariams leidžiama turėti po tris akredituotus padėjėjus, dirbančius Briuselyje bei Strasbūre, ir neribotą pagalbininkų skaičių savo šalyje.

Kiekvienam EP nariui iš Europos Sąjungos biudžeto per mėnesį skiriama apie 22 tūkst. eurų (apie 76 tūkst. litų) išmoka, kurią jie paskirsto ir padėjėjų atlyginimams, ir kitoms parlamentinėms išlaidoms.

G.Watsonas į šios kadencijos Europos Parlamentą išrinktas nebuvo. Tuo tarpu praėjusioje kadencijoje jis kurį laiką buvo gana įtakingas – vadovavo visos Europos liberalių europarlamentarų EP sudarytai frakcijai.

Lietuvoje jis labiausiai pagarsėjo kaip bene karščiausias Darbo partijos įkūrėjo V.Uspaskicho užtarėjas Europos Parlamente. Dar 2011 metų spalį G.Watsonas viešame laiške interneto leidinyje „EU Observer” pasisakė prieš EP nario V.Uspaskicho, įtariamo juodosios buhalterijos byloje, imuniteto naikinimą Lietuvos prokurorų prašymu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius