Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Deklaruoja kovą su korupcija

2009-03-09
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sostinės meras ketina kas mėnesį skelbti miesto įplaukas ir išlaidas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus valdžia nusprendė kas mėnesį viešai skelbti biudžeto įplaukas ir miesto išlaidas. Ketinama detaliai pranešti ir apie įvykusius viešuosius pirkimus – jų sumas ir konkursų laimėtojus.

Tokių žingsnių miesto valdžia esą ėmėsi siekadama suaktyvinti kovą su korupcija.

„Deklaruosime visas įplaukas ir išlaidas, skelbsime kas už kiek ką pirko, kad atsirastų daugiau skaidrumo“, – sakė meras Vilius Navickas.

Papildomas informacijos skleidimas miestui  turėtų nieko nekainuoti. Ateityje ketinama viešai pateikti ir daugiau aktualios informacijos, kuri ankstesnės valdžios valdymo laikotarpiu nebuvo skelbiama. „Dar galvojame kaip susisteminti duomenis. Ateityje savivaldybės tinklapyje viešai realiuoju laiku turėtų būti skelbiami ir balsavimo rezultatai svarbesniais klausimais“, – tikino vicemeras Gintautas Babravičius. Per pastaruosius du metus Vilniaus skolos išaugo 400 mln. Lt, todėl net jei biudžetas bus surenkamas pagal planą, papildomas lėšas ketinama laikyti rezerve.
 

Viršija biudžetą

 Pristatydama naujus darbus miesto valdžia pažymėjo, kad suplanuotas milijardinis Vilniaus biudžetas biudžetas kol kas yra surenkamas kaip ir planuota, matyti netgi nežymus perviršis.„Iki dabar biudžetas surenkamas pagal planą, matomas 4 proc. perviršis“, – konstatavo už ekonomiką atsakingas Vilniaus vicemeras Vidmantas Martikonis.

Nepaisant sklandžiai renkamų lėšų, miesto valdžia ketina po pirmojo ketvirčio dar kartą peržiūrėti iždą. „Matome nedarbo augimą, o pagrindinės įplaukos į biudžetą yra iš gyventojų pajamų mokesčio. Atsižvelgdami į surinktas pajamas ir tendencijas, biudžetą dar kartą peržiūrėsime“, – tikino vicemeras Romas Adomavičius.

 Pasak sostinės valdžios, per pastaruosius du metus Vilniaus skolos išaugo 400 mln. Lt, todėl net jei biudžetas bus surenkamas pagal planą, lėšas ketinama laikyti rezerve. „Taip išlaikysime skolinimosi garantą, ko dabar labai reikia“, – tikino V.Martikonis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min