TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Deklaruoti pajamas padės „vedlys“

Nuo šios savaitės iki gegužės 4 dienos gyventojai gali deklaruoti pajamas ir susigrąžinti dalį pinigų.
15min.lt/Ginos Kubiliūtės nuotr. / Nuo šios savaitės iki gegužės 4 dienos gyventojai gali deklaruoti pajamas ir susigrąžinti dalį pinigų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nuo šios savaitės klaipėdiečiai jau gali pradėti deklaruoti savo pajamas bei susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių.

Kaip ir kiekvienais metais, mokesčių mokėtojai deklaracijas skatinami užpildyti elektroniniu būdu. Šiemet tai padaryti dar paprasčiau, nes Mokesčių inspekcija įdiegė naujovę – vadinamąjį elektroninį vedlį. Paspaudus ant nuorodos http://pagalba.vmi.lt balsu pranešama, kaip peržiūrėti, patvirtinti, parsisiųsti ar užpildyti pajamų deklaraciją ir vykdyti kitus su deklaravimo procesu susijusius veiksmus.

Taupo valstybės lėšas

„Tikimės, kad kaip ir kiekvienais metais, šiemet taip pat augs mokesčių mokėtojų, kurie deklaracijas pateikia elektroniniu būdu, skaičius. Taip sutaupomos valstybės lėšos. Pildyti deklaracijas elektroniniu būdu atsieina tris kartus pigiau, nei popieriniame variante“, – teigė Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos AVMI viršininko pavaduotoja Edita Cibienė.

Tinkamai elektroniniu būdu užpildžius deklaracijas, pajamų mokesčio permoka grąžinama per 10 dienų. Deklaruoti pajamas galima iki gegužės 4 dienos.

Deklaruojant pajamas elektroniniu būdu valstybei tai kainuoja 3 Lt, o pildant ant popieriaus – 9 Lt.

Pajamas bei turtą privalo deklaruoti politikai, valstybės tarnautojai, Europos Parlamento nariai, notarai, antstoliai, individualiai dirbantys gyventojai, ūkininkai bei kiti asmenys. Neprivalo, bet, jei nori pasinaudoti lengvatomis, gali tie, kurie pernai mokėjo už studijas, pirko kompiuterį, mokėjo gyvybės draudimo įmokas ar į pensijų fondus, taip pat mokėjo palūkanas už kreditą gyvenamjam namui.

Gali naudotis interneto prieigomis

Neturintys namuose kompiuterio deklaracijas gali pildyti viešose interneto prieigose, kurių Klaipėdos apskrityje yra daugiau nei 80. Taip pat gyventojai gali užpildyti deklaracijas „Vėtrungės“ pasaže esančiose Klaipėdos AVMI Klaipėdos skyriaus patalpose. Čia konsultantai dirba be pietų pertraukos iki 18 valandos.

Tinkamai elektroniniu būdu užpildžius deklaracijas, pajamų mokesčio permoka grąžinama per 10 dienų. Deklaruoti pajamas galima iki gegužės 4 dienos.

Klaipėdos apskrityje praėjusiais metais deklaracijas pateikė apie 120 tūkst. gyventojų, 82 proc. iš jų pasinaudojo elektronine deklaracija. Klaipėdos apskrities mokesčių mokėtojams pernai grąžinta per 51 mln. litų gyventojų pajamų mokesčio permokos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pajamos Mokesčiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min