TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl A.Butkevičiaus ligos „svogūnų“ akcijos rengėjų byla atidėta, neįvyko jo ir G.Kazako teismas (atnaujinta 13.55 val., Paleckio komentaras)

Audrius Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Audrius Butkevičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Antradienį planuotas teismo posėdis, kuriame dėl nesankcionuotos vadinamosios svogūnų akcijos prieš teismą turėjo stoti buvę politiniai bendražygiai Audrius Butkevičius ir Algirdas Paleckis, atidėtas, nes teismas gavo pažymą apie A.Butkevičiaus ligą.

Papildyta 13.34 val. „Teismas priverstas yra atidėti bylos nagrinėjimą“, – antradienį paskelbė teisėjas Artūras Pažarskis, pranešęs apie gautą pažymą dėl A.Butkevičiaus ligos.

Nors A.Paleckis atvyko į bylos dėl „Svogūnų“ akcijos nagrinėjimą, A.Butkevičiaus dalyvavimas taip pat buvo būtinas.[[Kuo labiau mane ir mano partiją spaus teismai ir policija, tuo daugiau mes rengsime protestų ir kitaip bandysime priešpastatyti šiai korumpuotai sistemai kitokią Lietuvą!, – kalbėjo „frontininkas“ A.Paleckis. ]]

Bylą teismas atidėjo visam mėnesiui.

Papildyta 13.55 val. Po neįvykusio posėdžio A.Paleckis pats pasisiūlė pakomentuoti žiniasklaidai situaciją ir rėžė ugningą kalbą, kaip jis nebijo teismų bei ir toliau visomis priemonėmis kovos prieš korumpuotą valstybę.

„Juokingi yra bandymai bausti mane už nesankcionuotą mitingą, nes penkių septynių žmonių vežtas karutis tikrai nėra nesankcionuotas mitingas. Jeigu pamenate, verslininkų mitingas, kuris buvo atšauktas vasario 3-ią, buvo tiek išpopuliarintas, kad žmonės natūraliai domėjosi tuo karučiu.

Dar aš tai traktuoju kaip politinį spaudimą žmonėms, kad jie iš viso baigtų protestuoti! Net ne partijai, bet apskritai žmonėms, kad jie neprotestuotų prie Seimo ir nedalyvautų gatvių akcijose.

Matėte, ir kaip profesinių sąjungų atstovus buvo bandoma patraukti atsakomybėn. Kitaip tariant, pusiau policinė valstybė įsigali Lietuvoje. Žmonės ir taip jau yra apatiški Lietuvoje, o dabar bandoma ir paskutiniams aktyviausiems žmonėms atmušti norą protestuoti prieš valdžią. Bet kuo labiau mane ir mano partiją spaus teismai ir policija, tuo daugiau mes rengsime protestų ir kitaip bandysime priešpastatyti šiai korumpuotai sistemai kitokią Lietuvą!“, – monologu kalbėjo „frontininkas“ A.Paleckis.

Baus už mitingą be leidimo

Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme buvo numatoma nagrinėti administracinę bylą dėl susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarkos pažeidimo.

„Teisme yra gauta pažyma, kad A.Butkevičius serga. Pažymą pirmadienį pateikė A.Butkevičiaus advokato padėjėjas Kęstutis Petrauskas. Gali būti, kad posėdis bus atidėtas“, – BNS antradienio rytą sakė teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė.

Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 3-iasis policijos komisariatas minėtiems sostinės savivaldybės tarybos nariams surašė administracinių teisės pažeidimų protokolą.

„Fronto“ partijos lyderiui A.Paleckiui ir neseniai iš partijos pašalintam A.Butkevičiui gresia bauda nuo 500 iki 2000 litų arba administracinis areštas iki 30 dienų.

Pareigūnai kaltina politikus, kad šie neturėdami pagal nustatytą tvarką išduoto leidimo vasario 3 dieną organizavo susirinkimą prie Seimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 100 žmonių.

Tą dieną mitingą prie parlamento rūmų buvo numatę rengti smulkieji verslininkai, bet po susitikimo su Vyriausybės ir Seimo atstovais savo planų atsisakė. Tuomet leidimo mitinguoti Vilniaus miesto savivaldybės paprašė „Frontas“, tačiau jo negavo.

Nepaisydamas to, A.Paleckis su bendražygiais surengė teatralizuotą protesto akciją prieš Vyriausybės vykdomą mokesčių politiką. Keli „frontininkai“ nuo Vyriausybės iki Seimo atvežė pilną karutį svogūnų.

Trys „auksiniai svogūnai“ per sekretoriato vadovę Nemirą Pumprickaitę įteikti Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui. Būdamas humoristas jis rengdavo „Auksinių svogūnų“ apdovanojimus politikams už jų nesėkmingiausius darbus, prasižengimus ir pan.

„Frontininkai“ tvirtina, kad jų akcijoje dalyvavo vos keletas žmonių, o tokioms akcijoms esą nereikia leidimo.

A.Paleckis prieš teismą dar stos dėl sausio 16-ąją vykusių riaušių prie Seimo. Jis kaltinamas pažeidęs Susirinkimų įstatymą, nes prie parlamento neturėdamas leidimo surengė mitingą bei nesilaikė įstatyme numatyto 75 metrų atstumo iki Seimo.

Neįvyko ir jo bei Kazako teismas

Dėl Vilniaus savivaldybės tarybos nario, buvusio partijos „Tvarka ir teisingumas“ (TT) atstovo Audriaus Butkevičiaus ligos antradienį neįvyko jo ir kito kaltinamojo, buvusio partijos kolegos Gintaro Kazako teismas, kuriame jie kaltinami papirkę kitą sostinės politiką – konservatorių Vidą Urbonavičių.

Kaip BNS sakė Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo atstovas spaudai Audris Kutrevičius, pirmadienį apie penktą valandą buvo gautas A.Butkevičiaus atstovo – advokato padėjėjo Kęstučio Petrausko pranešimas, esą A.Butkevičius serga.

Nedarbingumo pažymėjimas kaltinamajam išduotas nuo gegužės 11 iki 13 dienos. Dėl to ir neįvyks trečiadienį planuotas teismo posėdis.

Kiti posėdžiai numatyti birželio pabaigoje. Juose turės būti apklausti liudytojai.

Prokurorai G.Kazako ir A.Butkevičiaus baudžiamąją bylą baigė tirti ir teismui perdavė praėjusių metų gruodžio pabaigoje.

A.Butkevičiui inkriminuojamas vienas galimas papirkimo epizodas, G.Kazakui kaltinimas pateiktas pagal keturias nusikalstamas veikas dėl papirkimo.

Kyšininkavimu įtariamo buvusio Vilniaus miesto vicemero ir TT partijos nario Evaldo Lementausko byla sausio pabaigoje taip pat pasiekė Vilniaus miesto 1-ąjį apylinkės teismą.

Bylos duomenimis, būdamas Vilniaus vicemeras E.Lementauskas savivaldybės tarybos nariui konservatoriui V.Urbonavičiui iš viso siūlė apie pusę milijono litų kyšių.

E.Lementauskas, G.Kazakas ir A.Butkevičius į Vilniaus mieto tarybą buvo išrinkti pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą.

Dėl A.Butkevičiaus ligos gali būti atidėtas ir antradienį planuotas Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo posėdis, kuriame dėl nesankcionuotos „svogūnų“ akcijos prieš teismą turėjo stoti buvę politiniai bendražygiai A.Butkevičius ir Algirdas Paleckis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min