Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 17d. 11:02

Dėl arklidžių – į prokurorus

Pūčkorių atodangos papėdėje esančios senos arklidės taps gardžiu kąsneliu būsimam pirkėjui, nes jis kartu galės išsinuomoti 20 arų sklypą itin patrauklioje vietoje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Senos arklidės tapo nesantaikos tarp sostinės savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento priežastimi.

Paveldosaugininkai, nesulaukdami Vilniaus savivaldybės žingsnių stabdant Pūčkorių palivarko arklidžių privatizavimą, kreipėsi į prokuratūrą. Anot Kultūros paveldo departamento (KPD) specialistų, sostinės valdžia elgiasi neatsakingai ir nesaugo kultūros paveldo.

Savivaldybė buvo priėmusi sprendimą nugriauti palivarko sodybos teritorijoje esantį nevertingą sovietmečiu suręstą statinį, tam pritarė ir Kultūros ministerija. Tačiau vėliau persigalvota – nutarta parduoti arklides ir naujiems savininkams išnuomoti aplink jas suformuotą 21 aro žemės sklypą. Pardavimo šalininkus palaikė buvęs meras Vilius Navickas, tvirtinęs, kad miestas privalo parduoti panašius statinius ir taip pildyti sostinės biudžetą. Buvo nustatyta pradinė arklidžių kaina – 900 tūkst. Lt.

Pūčkorių gatvėje esančios arklidės ir žemės sklypas pernai buvo įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Juos ketinta parduoti aukcione šį penktadienį. Tačiau paveldosaugininkai nutarė užkirsti tam kelią. Baimindamiesi, kad po kelių dienų statinys ir sklypas tikrai atiteks naujiems savininkams, KPD atstovai kreipėsi į prokurorus, prašydami ginti viešąjį interesą, nes esą kyla grėsmė, jog bus pažeistas valstybės saugomo kultūros paveldo objekto – Pūčkorių palivarko – vientisumas ir istoriškai susiformavęs kompleksiškumas.

„Nugriovus bevertį statinį vietoj jo gali būti pastatytas vienas ar net keli Pūčkorių dvarui ir Pavilnių regioniniam parkui netinkantys svetimkūniai“, – teigė KPD direktorė Diana Varnaitė. Paveldosaugininkai įsitikinę, jog tinkamiausia būtų tiesiog nugriauti vaizdą darkančias arklides ir neleisti teritorijoje statyti jokių naujų statinių.

Beje, neseniai pasikeitus Vilniaus vadovybei vadovui, regis, pakito savivaldybės pozicija dėl Pūčkorių arklidžių.  Anot turto klausimus kuruojančio vicemero Jaroslavo Kaminskio, privatizacijos procesas bus nutrauktas. KPD privalės pastatą pripažinti menkaverčiu ir jis bus nugriautas. „Tai ilgas procesas, nes mes patys imti ir nugriauti statinio neturime teisės“, – tvirtino J.Kaminskis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min