Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 9d. 13:27

Dėl aukštų degalų kainų kalti mažmenininkai

Degalinė
15min.lt/Sauliaus Chadasevičiaus nuotr. / Degalinė

Finasų ministerijos sudaryta darbo grupė atliko lyginamąją degalų kainų Lietuvoje ir kaimyninėse ES šalyse. Rezultatuose teigiama, kad degalai Lietuvoje brangesni dėl pakitusio zloto kurso bei dėl mažmenininkų maržos, o ne dėl padidinto akcizo.

„Analizė parodė, kad mūsų šalies mažmeninėje prekyboje taikomos didesnės maržos – apie 0,10 lito už litrą degalų palyginus su Latvija bei apie 0,2 lito už litrą benzino ir apie 0,3 lito už litrą dyzelino palyginus su Lenkija. Dėl šių priežasčių, net ir sumažinus Lietuvoje šiuo metu benzinui ir dyzelinui taikomus akcizų tarifus iki 2008 metų lygio, dyzelino kaina Lietuvoje išliktų apie 0,22 lito už litrą didesnė nei Lenkijoje, atitinkamai benzino – didesnė apie 0,07 lito už litrą. Tuo tarpu valstybė netektų apie 360 milijonų litų planuojamų pajamų.“, – rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai.

Teigiama, kad Finansų ministerija, planuodama papildomas pajamas iš padidinto akcizo degalams, įvertino riziką, jog šalyje gali sumažėti degalų realizavimas ir neketina siūlyti keisti dabartinių akcizų tarifų.

Finansų ministras Algirdas Šemeta teigė, kad gavus šias išvadas, atitinkamų veiksmų turėtų imtis Konkurencijos taryba, kad rinkoje būtų užtikrinama sąžininga konkurencija. „Ministerija atliko išsamią degalų kainos struktūros analizę, įvertinusi mokesčių įtaką bei kainas mažmeniniame bei didmeniniame tinkle. Atmetus visus mokesčius, kainų skirtumai susidaro mažmeniniame tinkle. Mažmenininkų maržos didesnės nei kitose šalyse“, – kalbėjo A.Šemeta. Pasak jo, didmeninės degalų kainos tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje yra iš esmės panašios.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min