Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio lietuviai: dėl „Brexit“ Lietuva gali prarasti dešimtis tūkstančių piliečių

Kauno oro uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Emigracija
Šaltinis: 15min
4
A A

Daugiau nei pusei Jungtinėje Karalystėje gyvenančių emigrantų Lietuvos pilietybė yra svarbi, tačiau dėl „Brexit“ susiklosčiusių aplinkybių apie ketvirtadalis jų siektų gauti Jungtinės Karalystės pilietybę.

Tai paaiškėjo Londono Sičio lietuvių klubui (LCLC) atlikus Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių apklausą, kurioje dalyvavo per tūkstantį respondentų.

Dėl to Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) balandžio pabaigoje žada pateikti įstatymų pataisas dėl dvigubos pilietybės.

„Apklausa parodė, kad lietuviai jaučia moralinį ryšį su savo gimtine, tačiau „Brexit“ gali priversti imtis radikalių sprendimų. Remiantis šia apklausa, jei dvigubos pilietybės klausimas nebūtų išspręstas artimiausiu metu, Lietuva prarastų apie 50 tūkstančių savo piliečių. Tai beveik Alytus ar Marijampolė“, – spaudai išplatintame pranešime cituojamas LCLC prezidentas Marius Raugalas.

Panašias dėl „Brexit“ atsiradusias nuotaikas jautė ir Pasaulio lietuvių bendruomenė. „Matome šį gresiantį masinį Lietuvos piliečių praradimą ir, negalėdami jo leisti, imamės veiksmų. Šiuo metu kartu su savo teisiniais patarėjais, žinoma advokatų kontora „Ellex Valiunas“, ruošiame teisės aktų projektus, kurie leistų išvengti katastrofos“, – sakė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė.

Teisės aktų projektai bus pateikti balandžio pabaigoje posėdžiausiančiai Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijai ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

„Referendumo kelias yra ilgas ir daug išteklių reikalausiantis procesas, kurio mes neatmetame. Bet šiandienos geopolitinių iššūkių akivaizdoje privalome rasti greitesnį būdą, kaip valstybė galėtų išsaugoti tūkstančius savo piliečių“, – sakė D.Henkė.

„Brexit“ poveikis Lietuvos Respublikos piliečiams buvo aptariamas balandžio 1 d. Briuselyje vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo LCLC Prezidentas Marius Raugalas, JK Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos diplomatinio korpuso darbuotojai, JK dirbantys teisininkai bei verslininkai.

Pasaulio lietuvių bendruomenė yra pelno nesiekianti organizacija, kurios misija – ugdyti ir išlaikyti užsienyje gyvenančiųjų lietuvybės dvasią.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min