2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 06 /11:21

Dėl buvusio policijos pastato Klaipėdos meras kreipėsi į Turto banką

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sunerimo dėl pastatų miesto centre, iš kurių prieš septynerius metus išsikraustė policijos komisariatas. Dabar šie raudonų plytų pastatai priklauso Turto bankui, tačiau jie ruošiami pardavimui.
Buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas jau kurį laiką rymo tuščias.
Buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas jau kurį laiką rymo tuščias. / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Nerimaujant dėl Jūros gatvėje 1 ir 1B esančių statinių perspektyvos, miesto meras Vytautas Grubliauskas kreipėsi į Turto banką.

Iš šių pastatų prieš 7 metus išsikrausčius Vyriausiajam policijos komisariatui, reprezentacinėje miesto vietoje esantys statiniai yra nenaudojami, o jų techninė būkle blogėja.

Pastatai nuosavybės teise priklauso valstybei, o šį nekilnojamąjį turtą valdo valstybės įmonė Turto bankas.

Kreipimesi į Turto banką pastebima, kad pastatai yra prastai prižiūrimi, atviromis langų ir durų angomis, nuolat veikiami oro sąlygų, taip pat į juos gali patekti pašaliniai asmenys. Prašoma suteikti informaciją, kokios procedūros artimiausiu metu planuojamos, ar numatoma skelbti šių nekilnojamojo turto objektų pardavimo aukcioną.

Pasak mero, nors šie pastatai ir nėra savivaldybės nuosavybė, miestui svarbu, kad unikalus, visai šalia senamiesčio esantis kompleksas būtų išsaugotas, sutvarkytas ir naudojamas.

Kaip 15min informavo Turto bankas, objektas šiuo metu yra rengiamas pardavimui – atliekamas vertinimas, kaip sėkmingiau būtų galima jį parduoti, vertinamos galimos objekto pritaikymo ir vystymo galimybės, nustatinėjama pradinė kaina.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas jau kurį laiką rymo tuščias.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas jau kurį laiką rymo tuščias.

„Tikėtina, kad objekto aukcionas galėtų būti skelbiamas vasaros pradžioje. Turto bankas, atstovaujantis valstybės interesą, yra suinteresuotas, kad objektas būtų parduotas už kuo didesnę kainą, o gautos lėšos skirtos kitų objektų vystymui/modernizavimui. Galime užtikrinti, kad pastatas yra reguliariai prižiūrimas. Pagal sutartį techninis prižiūrėtojai objektą lanko kartą per mėnesį, įvertina būklę. Turto banko, savo ruožtu, atlieka būtiniausius darbus, kad į pastatą nepatektų pašaliniai asmenys ir kad objektas nekeltų grėsmės aplinkiniams. Šiuo tikslu užsandarintas pirmasis objekto aukštas, nuo tvoros nurinktos pavojingai pakibusios čerpės“, - informavo Turto banko atstovas Karolis Vaitkevičius.

Teritorija ir pastatas yra uždaryt ir saugomi, patekus pašaliniams asmenims reaguoja fizinė apsauga (apsaugos tarnyba).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min