Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl buvusio vadovo aplaidaus valdymo Sapiegos ligoninei gresia bankrotas

Sapiegos ligoninės direktorius Gediminas Rimdeika savo daiktų neatgavo
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sapiegos ligoninė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sapiegos ligoninės finansinis auditas patvirtino, kad buvęs vadovas Jurgis Gediminas Rimdeika paliko sudėtingą finansinę situaciją. Audito išvadose teigiama, jog įstaigos finansiniai įsipareigojimai kreditorinėms institucijoms, valstybei, tiekėjams bei darbuotojams siekia 2,7 mln. litų, teigiama Vilniaus miesto savivaldybės išplatintame pranešime spaudai.

Be to, ligoninės veikla yra nuostolinga, artėjama prie nemokumo ribos ir yra labai didelė bankroto tikimybė.

Be įsiskolinimų, rasta ir kitų pažeidimų: užsitęsusios skolos kreditoriams, darbuotojams ne laiku mokami atlyginimai, nesilaikant verslo apskaitos standartų vykdyta buhalterinė apskaita, nesivadovauta inventorizacijai nustatytais principais, inventorizacija atlikta atgaline data, klaidingai apskaitytas ilgalaikis ir trumpalaikis turtas taip pasididinant finansinius veiklos rezultatus, ligoninė neturi žemės nuomos sutarties, nesudaryta sutartis su Savivaldybės administracija dėl ilgalaikio ir trumpalaikio turto panaudos, pagal atitinkamus teisės aktus nepakeisti įstatai, įstaigoje veikia Černobylio medicinos centras bei Agresijos aukų sveikatos centras, kuriuose nevykdoma faktinė veikla, rasta daugybė LR teisės aktų pažeidimų.

Sapiegos ligoninės tuometinis vadovas yra tiesiogiai atsakingas už rastus pažeidimus ir sudėtingą dabartinę finansinę situaciją. Dėl padarytų pažeidimų ir buvusio vadovo atsakomybės Savivaldybė kreipsis į teisėsaugos institucijas.

Vilniaus miesto savivaldybė nuo liepos 1 d. yra perėmusi Sapiegos ligoninės dalininko teises, pareigas ir turtą. Auditoriai vertino 2008–2009 metų ir 2010 metų pirmojo pusmečio Sapiegos ligoninės veiklos rezultatus.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min