Sportas gyvai
2021 01 08

Dėl COVID-19 testo – į kitą Lietuvos galą

Didžiosioms metų šventėms į namus grįžę užsienyje dirbantys klaipėdiečiai susidūrė su iššūkiu. Norėdami grįžti į savo darbo vietas, jie turi pateikti neigiamą COVID-19 testą, tačiau išsitirti – sudėtinga. Jie turi iš Klaipėdos vykti į Mažeikius ar net į Naująją Akmenę.
Latvijoje atliekamas koronaviruso testas
Atliekamas koronaviruso testas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jūroje dirbantis klaipėdietis Saulius sausio 6-ąją turėjo išskristi į Nyderlandus. Jau gruodžio 29-ąją pradėjo ieškoti, kur galėtų atlikti COVID-19 testą. Testas turi būti atliktas ne vėliau kaip 72 valandos iki skrydžio.

Kai pradėjo domėtis, kur Klaipėdoje sausio 4-ąją galėtų atlikti testą, vyras suglumo. Paaiškėjo, kad privačios laboratorijos neturi vietos. Tada klaipėdietis ėmė domėtis, kur galėtų atlikti testą artimiausiame rajone. Pradėjęs aktyviai domėtis, sužinojo, kad tai galės atlikti tik Naujoje Akmenėje.

Tirtis mobiliuose punktuose užsienyje dirbantys asmenys negali. Čia priimami tik jaučiantys simptomus, ar turėję kontaktą su sergančiuoju. Taip pat neišduodami ir dokumentai apie testo rezultatus anglų kalba.

Tokia situacija Sauliui sukėlė klausimų: kaip galima nuvykti į kitą šalies rajoną, kai judėjimas tarp savivaldybių dėl karantino ribojamas. Vis dėlto pirmadienį jis susirinko reikiamus dokumentus ir nuvyko išsitirti.

Kitas klaipėdietis, dirbantis Norvegijoje, antradienį sužinojo, kad į darbą statybose teks grįžti sausio 18-ąją.

„Pats užsiregistravau tyrimui sausio 16-ąją. Problemų nebuvo. Tačiau kolegos, kuriuos darbovietė iškvietė jau kitą savaitę, turėjo vargo. Vienas sakė važiavęs į Mažeikius, kitas į Rietavą“, – pasakojo Raimundas.

Saulius, trečiadienį išskridęs į Nyderlandus, pasakojo, kad oro uoste kai kurių keleivių laukė nemaloni staigmena. Net dešimt lietuvių nebuvo įleisti į lėktuvą, nes neturėjo COVID-19 testo.

15min žurnalistė trečiadienį bandė registruotis COVID-19 testui privačiose laboratorijose, kur tokio tyrimo kaina siekia apie 80 eurų. Artimiausia tyrimo diena Klaipėdoje – sausio 14.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius