Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl detaliųjų planų kreipsis į merą

Perpildytas prekybos centrų aikšteles galėtų ženklinti stovėjimą ribojantys ženklai, tačiau kol kas tokios iniciatyvos niekas nesiima.
J.Kalinsko nuotr. / Savo kiemuose vietos neradę žmonės automobilius neretai palieka prie prekybos centrų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ (MMK) iniciatyva Klaipėdos miesto savivaldybėje surengta diskusija prie apskrito stalo, kurios tema – daugiabučių namų kiemų automobilių stovėjimo aikštelių ir kitos infrastruktūros klausimai.

Diskusijoje dalyvavo Klaipėdos savivaldybės Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vadėjo pavaduotojas Vidimantas Trimonis, daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Ramunė Staševičiūtė, MMK prezidentas Kazys Paulikas, MMK narės architektė Inga Lapinskienė, Ingrida Albrechtienė, uostamiesčio žiniasklaida bei miesto bendruomenės atstovai.

Susitikime diskutuota, kodėl nerengiami daugiabučių namų detalieji projektai ir ką reikėtų daryti, daugiabučių namų kiemai būtų suprojektuoti taip, kad atitiktų bendruomenės interesus. V. Trimonis pažymėjo, kad šiuo metu parengti trijų kvartalų –  Kauno, Baltijos ir Vingio – detalieji planai. Šiais metais buvo rengiamas Debreceno kvartalo detalusis planas, o 2010 m. detaliųjų planų rengimas numatytas dar penkiuose  kvartaluose. Deja,  miesto taryba, svarstydama preliminarų biudžetą, Architektūros ir miesto planavimo skyriui šiems klausimams spręsti lėšų neskyrė. 

MMK prezidento K.Pauliko ir LAS KS pirmininkės R. Staševičiūtės pozicijos sutapo: savivaldybė privalo bendrauti su bendruomene ir bent pradėti rengti detaliuosius planus. Jų rengimas trunka iki 1,5 metų, todėl pradėjus ruošti 2010 m., planai popieriuje suguls tik 2012 m.  Pasak K. Pauliko, savivaldybė turi šviesti miestiečius apie numatomas reformas, apie jų rajone vykstančius planų pakeitimus. „Nežinojimas supriešina tiek savivaldybę su bendruomenės nariais, tiek pačią bendruomenę“,– sakė MMK prezidentas.  R. Staševičiūtė pasiūlė surengti jaunųjų architektų kūrybines dirbtuves ir pavyzdinį kvartalo planą, taip parodant, jog daug ką galima atlikti ir minimaliomis sąnaudomis, tereikia šiek tiek fantazijos ir noro.

Diskusijos pabaigoje buvo priimtas susitarimas, kad asociacija „Mano miestas Klaipėda“ ir DNSB pirmininkai kreipsis į miesto merą R. Taraškevičių,  prašydami skirti Klaipėdos savivaldybės architektūros skyriui lėšų numatytų planų rengimui. V. Trimonis palaikė šią idėją. „Tik parengus detaliuosius planus paaiškėja probleminės kvartalo vietos ir pamatomi jų sprendimo būdai. Toliau rengdami tokius planus, galėsime pradėti spręsti automobilių statymo klausimus ir ieškoti finansavimo galimybių“, – sakė  Klaipėdos savivaldybės Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vadėjo pavaduotojas.

 

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min