Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 birželio 26d. 10:01 , Atnaujinta: 2018 birželio 26d. 10:09

Dėl dingusios medienos Alytuje Valstybinių miškų urėdija kreipėsi į teisėsaugą

Marius Pulkauninkas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Marius Pulkauninkas
Dėl dingusios medienos Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje Valstybinių miškų urėdija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą. Teisėsaugos bus paprašyta išsiaiškinti, kam galėjo būti parduota neapskaityta mediena Alytaus regioniniame padalinyje. Preliminariai skaičiuojama, kad žala valstybei gali siekti dešimtis tūkstančių eurų.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, vykdant tyrimą nuo pareigų nušalinti miško apsaugos ir želdinimo inžinierius Egidijus Mensevičius, Kalesnykų girininkijos girininkas Gintautas Struckus, Alytaus regioninio padalinio vyriausiasis inžinierius Gintaras Visalga.

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) direktorius Marius Pulkauninkas teigė, kad Alytuje buvo rasta mediena, kuri nebuvo įtraukta į apskaitą. Ji galėjo būti parduota kažkam, tačiau, anot M.Pulkauninko, tai dar reikės įrodyti. Kol kas neatmetama ir versija, kad tai – tiesiog netvarkingas apskaitos tvarkymas. Tačiau tai, ką pavyko nustatyti, anot M.Pulkauninko, sudaro prielaidas, jog mediena galėjo būti pardavinėjama.

„Mes, kaip įmonė, vertinsime atsakingus asmenis, prašysime pasiaiškinimų. Tada bus sprendžiama dėl drausminių nuobaudų skyrimo atsakingiems asmenims“, – sakė jis.

„Žalą kol kas pinigine išraiška įvardinti būtų labai sunku. Mes matome, kad žala yra reikšminga ir padalinio, ir visos įmonės apimtyje. Tai ne šimtai ir ne tūkstančiai eurų, tai yra didelės sumos“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo VMU vadovas.

Jo teigimu, patikrinimas vykdytas už trumpą laikotarpį, tačiau tyrimas plėsis.

M.Pulkauninko teigimu, būtų per drąsu teigti, kad tokie pažeidimai galėjo būti daromi ir kituose padaliniuose. „Sakyti, kad tai vienas išskirtinis atvejis, irgi būtų šiek tiek naivu“, – teigė jis.

Kaip teigia Aplinkos ministerija, kai kurie iš fiksuotų neatitikimų leidžia įtarti tyčinius ar apgaulingus veiksmus pajamuojant medieną, nustatant kertamų medžių tūrį bei rūšį, pajamuojant nukirstą produkciją ir tvarkant medienos apskaitą.

Įtarimai dėl galimai nusikalstamos veiklos Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje kilo gavus pranešimą apie galimai nesąžiningą medienos ruošos apskaitą padalinyje.

2018 m. gegužės 25 d. pradėjus padalinio sandėlių inventorizaciją ir nustačius reikšmingus neatitikimus tarp nukirstos ir oficialiai pajamuotos medienos kiekių, gegužės 29 d. – birželio 15 d. atliktas išsamus vidinis patikrinimas, kurio metu Dušnionių, Dzirmiškių, Kalesnykų, Punios ir Sudvajų girininkijose medienos sandėliuose atlikta neplaninė inventorizacija, tikrinta, kaip vykdoma medienos apskaita ir kaip laikomasi veiklą reglamentuojančių teisės aktų.

Patikrinimo metu fiksuota visa eilė pažeidimų. Nustatyta, kad Alytaus padalinyje buvo smarkiai viršyta 2017 metų miško kirtimų norma; pagamintos medienos kiekis ir rūšys ženkliai skiriasi lyginant su iškirstos medienos kiekiais ir rūšimis; organizuojant priešgaisrinę miškų apsaugą gaisrams kilti palankiu laikotarpiu 2018 metais padalinyje nebuvo sudaryta priešgaisrinio budėjimo komanda.

Nustatytų neatitikimų priežastys galėjo būti ir apgaulingas medienos apskaitos tvarkymas, ir elementarus neūkiškumas ar aplaidumas. Bet kuriuo atveju dėl šių neatitikimų valstybė galėjo patirti nuostolių.

„Valstybinių miškų urėdijoje nebus taikstomasi su jokia neteisėta veikla. Įmonė patikėjimo teise valdo didžiulį valstybės turtą – Lietuvos miškus. Esame atsakingi, kad šis turtas būtų valdomas tvariai ir sąžiningai. Kaip vadovas imsiuosi visų teisėtų ir reikiamų priemonių, kad įmonės veikla būtų vykdoma skaidriai ir atsakingai. Ir toliau reaguosime į kiekvieną pranešimą apie galimai nesąžiningą veiklą“, – pranešime cituojamas M.Pulkauninkas.

Valstybinių miškų urėdijos komisijai baigus darbą ir įvertinus tyrimo rezultatus dėl galimai neteisėtų veiksmų nuspręsta kreiptis į Generalinę prokuratūrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą. Įmonėje sudaryta komisija įvertinti atsakingų darbuotojų veiksmus.

„Kiekvienas sąžiningai savo darbą atliekantis eigulys, girininkas ar bet kuris kitas Valstybinių miškų urėdijos darbuotojas gali būti ramus dėl savo darbo vietos. Kaip ir kiekvienas, pranešęs apie esamas negeroves. Kviečiu visus įmonės darbuotojus netoleruoti to, kas nedera su garbinga miškininko profesija. Tik bendromis mūsų visų pastangomis sugrąžinsime vienas kito ir visuomenės pagarbą“, – pranešime cituojamas M.Pulkauninkas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Navickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Navickas

Praėjusią savaitę svarstant interpeliaciją aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui jis paslaptingai užsiminė, kad Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) jam suorganizuota interpeliacija sutapo su Alytuje pradėtu tyrimu dėl dingusios medienos, leisdamas suprasti, kad su tuo susiję šios partijos atstovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min