Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl duomenų apie Alesių Beliackį suteikimo – pastaba ir atestacija valdininkei

Remigijus Šimašius – teisingumo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius – teisingumo ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarnybinį tyrimą dėl duomenų Baltarusijai apie žmogaus teisių gynėją Alesių Beliackį suteikimo Teisingumo ministerijoje baigusi darbo grupė pasiūlė patikrinti ministerijos Teisinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjos Andrados Bavėjan kompetenciją. Tuo tarpu ministras Remigijus Šimašius griežtesnis – šalia siūlomos atestacijos jis dar pridės ir pastabą.

„Darbo grupė konstatavo, kad vadovei trūko tam tikros vadybinės iniciatyvos įvertinti situacijos jautrumą, atsižvelgiant į tai, kad ji koordinavo teisinės pagalbos teikimą trečiosioms šalims. To įžvalgumo tikrai trūko ir pats esu priėmęs sprendimą. Nors darbo grupė mano, kad tarnybinio nusižengimo nebuvo, mano supratimu bent jau pastaba šalia tarnybinės atestacijos turi būti skiriama“, – penktadienį sakė R.Šimašius.

Po atestacijos, pasak ministro, gali būti nuspręsta A.Bavėjan perkelti į žemesnes pareigas.

Tuo tarpu to paties skyriaus specialistė, taip pat dirbusi su duomenų apie A.Beliackį teikimu, nebus baudžiama.

Pasak ministro, ji nebuvo nuolat atsakinga už duomenų teikimą, todėl nebuvo kompetentinga vertinti situacijos jautrumą.

„Jokios kaltės specialistės atžvilgiu negalima įžvelgti“, – kalbėjo ministras.

Tuo tarpu A.Bavėjan, pasak ministro, susidūrusi su Baltarusijos prašymu, turėjo apie jį informuoti vadovybę. „Ji neinformavo nei manęs, nei viceministro, nei kitų institucijų apie tai, kad tarpinstitucinis bendradarbiavimas neveikia taip, kaip turėtų. (...) Kad ji to nepadarė, mano supratimu, yra tarnybinis nusižengimas“, – tvirtino ministras.

Pasak R.Šimašiaus, Teisingumo ministerijoje suburta darbo grupė nustatė, kad Baltarusijos teisinės pagalbos prašyme būta „formalių neatitikimų“, tačiau kokie jie, ministras dar kartą atsisakė įvardyti.

„Tai nėra tokie neatitikimai, kurie leistų nevykdyti pagalbos teikimo kitai šaliai“, – užtikrino jis.

Be to, R.Šimašius teigė, esą tokių neatitikimų nuolat pasitaiko tiek Baltarusijos prašymuose Lietuvai, tiek Lietuvos prašymuose Baltarusijai.

Kad ministerijos darbuotojai perdavė Baltarusijai duomenis apie A.Beliackį, Teisingumo ministerija išsiaiškino dar birželį, tačiau akyliau nesusipratimą imta aiškintis tik tada, kai Baltarusijoje, remiantis Lietuvos suteiktais duomenimis, A.Beliackis buvo suimtas ir skandalas iškilo į viešumą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ne kartą prašė R.Šimašių „griežtai ir nedelsiant“ įvertinti valdininkų veiksmus teikiant duomenis apie Baltarusijos opozicionierių. Paskutinį kartą prezidentė tai pasakė rugpjūčio 18 dieną.

Tą pačią dieną iš darbo atleidžiama pasiprašė Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktorė Aušra Bernotienė.

Ji tikino nežinojusi, kad teikia duomenis ne apie nusikaltėlį, o apie žmogaus teisių gynėją.

A.Beliackiui Baltarusijoje gresia 7 metai kalėjimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min