Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 28d. 11:11 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 28d. 16:49

Dėl ES sankcijų „Swedbank“ įšaldė Druskininkų sanatorijos „Belorus“ sąskaitas, Vyriausybė svarsto pagalbą darbuotojams

„Swedbank“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Swedbank“

Baltarusijos valstybei priklausanti Druskininkų sanatorija „Belorus“ pranešė, kad „Swedbank“ bankas įšaldė jos sąskaitas, motyvuodamas Europos Sąjungos įvestomis sankcijomis. Lietuvos Vyriausybės atstovai sako svarstantys galimybes, kaip padėti Baltarusijos valstybės valdomos sanatorijos Druskininkuose darbuotojams.

Įstaigos vadovas Ilja Epifanovas sako kreipęsis į Lietuvos institucijas, kad galėtų išmokėti atlyginimus darbuotojams, kurių didžioji dalis – Lietuvos piliečiai.

I.Epifanovas BNS pirmadienį sakė, kad sąskaitos įšaldytos gruodžio 18 dieną, o banko nurodyta priežastis – Europos Sąjungos įvestos sankcijos Baltarusijai.

ES sankcijų sąraše sanatorijos „Belorus“ nėra, tačiau į jį šį mėnesį įtraukta Baltarusijos prezidento administracijos Vyriausioji ūkio valdyba GHU.

Mes nesusiję su jokiu fiziniu asmeniu, mes esame Baltarusijos Respublikos nuosavybė, mes su negerais žmonėmis ar negerais reikalais nesusiję, – sakė I.Epifanovas.

Registrų centro duomenimis, Baltarusijos prezidento reikalų valdyba yra vienintelė sanatorijos dalininkė. Sanatorija veikia kaip viešoji įstaiga.

„Mūsų sanatorija nepateko į sankcijų sąrašą, aš perskaičiau ES žurnalą, kur tas parašyta, ten mūsų sanatorija nenurodyta. Mes nesusiję su jokiu fiziniu asmeniu, mes esame Baltarusijos Respublikos nuosavybė, mes su negerais žmonėmis ar negerais reikalais nesusiję“, – BNS sakė I.Epifanovas.

Pasak „Swedbank“ atstovo spaudai Sauliaus Abraškevičiaus, laikydamasis įstatymų, bankas negali atskleisti informacijos apie paslaugas, teikiamas konkretiems fiziniams ir juridiniams asmenims.

„Šiuo konkrečiu atveju galime pasakyti, kad bankas yra tiesiogiai informavęs klientą apie susidariusią situaciją ir galimus sprendimus dėl darbo užmokesčio ir kitų privalomų mokėjimų“, – BNS nurodė S.Abraškevičius.

„Mes esame sėkminga įmonė, kuri aprūpina darbu labai daug žmonių, kuri nuolat ir sąžiningai moka visus mokesčius, palaiko Lietuvos valstybę, ir tokia situacija man nesuprantama“, – sakė „Belorus“ vadovas.

Pasak jo, didžioji dalis – apie 350 sanatorijos darbuotojų yra lietuviai. „Sodros“ duomenimis“, iš viso joje dirba 393 žmonės.

„Mes sėdime ir laužome galvą, ką daryti, kaip toliau gyventi, nes žmonių sanatorijoje daug dirba, negalime net atlyginimų išmokėti, nors pinigų yra. Kreipėmės į tam tikras atsakingas Lietuvos institucijas, kad leistų darbo užmokestį išmokėti, sąskaitas atblokuoti, laukiame atsakymo“, – aiškino I.Epifanovas.

Mes sėdime ir laužome galvą, ką daryti, kaip toliau gyventi, nes žmonių sanatorijoje daug dirba, negalime net atlyginimų išmokėti, nors pinigų yra, – sako I.Epifanovas.

Jo teigimu, nuo gruodžio 17 dienos, sugriežtinus karantiną, didžioji dalis darbuotojų yra prastovose, tačiau iki tol sanatorija iš dalies dirbo.

Dauguma „Belorus“ klientų yra iš Baltarusijos, daugiausia vaikai, tačiau gydytis, pasak jos vadovo, čia atvyksta žmonės iš viso pasaulio.

Europos Sąjungos sankcijos Baltarusijos režimui įvestos dėl represijų prieš taikius demonstracijos ir rinkimų klastojimo. Baltarusijos prezidento reikalų valdyba į sankcijų sąrašą įtraukta gruodžio 17 dieną.

Lietuvos Vyriausybė svarsto pagalbą sanatorijos darbuotojams

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė BNS patvirtino, kad sanatorijos „Belorus“ sąskaitos užšaldytos dėl ES sankcijų Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai. Ji yra sanatorijos savininkė.

Ministro atstovė spaudai pabrėžė, kad Lietuvos ūkio subjektai ES reglamentą dėl sankcijų taiko tiesiogiai.

Pasak ministro atstovės, parama sanatorijos darbuotojams lietuviams bus teikiama vengiant bet kokios pagalbos Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui.

„Puikiai suprantame, kokioje sudėtingoje situacijoje atsidūrė šioje Baltarusijos įmonėje Druskininkuose dirbantys keli šimtai Lietuvos piliečių – šiuo metu svarstomi visi variantai, kaip jiems padėti tiesiogiai, vengiant bet kokios pagalbos režimui“, – BNS sakė V.Šmaižytė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vytautė Šmaižytė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vytautė Šmaižytė

Ji taip pat pabrėžė, kad tęsiantis smurtui Baltarusijoje, rizika įmonėms, dirbančioms tiesiogiai su režimu, auga.

„Labai svarbu nepamiršti, kodėl Baltarusijos įmonėms bei asmenims yra įvestos sankcijos – nesibaigiant prievartai prieš taikius protestuotojus Baltarusijoje, tikėtina, kad tų sankcijų bus dar daugiau. Tik taip galime pademonstruoti, kad tai, kas vyksta Minsko gatvėse, – nepriimtina. Nesibaigiant protestams bei neteisėtam jų malšinimui, rizika įmonėms, dirbančioms tiesiogiai su režimu, auga“, – sakė ministro atstovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min