Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 16d. 10:51 , atnaujinta: 2015 balandžio 16d. 11:26

​Dėl grėsmių nacionaliniam saugumui Lietuvos pasieniečiams sugriežtintos turistavimo sąlygos

VSAT pareigūnas, pasienio apsauga
VSAT archyvo nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: VSAT pareigūnas, pasienio apsauga

Reglamentuota pasieniečių darbinių ir asmeninių išvykų į užsienio valstybes tvarka. „Ypatingai „patogus“ Baltarusijos saugumo tarnybų taikinys yra VSAT bei VRM teritorinių padalinių pareigūnai, kurie reguliariai vyksta į Baltarusiją įsigyti pigesnių prekių ar kitais ne tarnybos tikslais“, – rašyta saugumiečių ataskaitoje, į kurią nutarta atsižvelgti.

Reglamentuota Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų ir darbuotojų išvykų į užsienio valstybes, išskyrus NATO, Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės šalis, tvarka.

VSAT vadas Renatas Požėla ketvirtadienį pasirašė tai numatantį įsakymą, kuriuo patvirtino ir tokių išvykų klausimyną.

Tvarka nustatyta atsižvelgiant į pastaruoju metu suaktyvėjusią užsienio valstybių žvalgybos ir saugumo tarnybų veiklą pasieniečių atžvilgiu bei siekiant apsaugoti valstybės interesus, nepadaryti žalos tarnybai, darbuotojams ir jų artimiesiems.

Šią tvarką R.Požėla nustatė atsižvelgdamas į grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo apžvalgas, parengtas Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, į pastaruoju metu suaktyvėjusią užsienio valstybių žvalgybos ir saugumo tarnybų veiklą pasieniečių atžvilgiu bei siekdamas apsaugoti valstybės interesus, nepadaryti žalos tarnybai, darbuotojams ir jų artimiesiems.

VSAT vadas nurodė pasieniečiams, tarnybos ir asmeniniais tikslais vykusiems į užsienio valstybes, išskyrus NATO, Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės šalis, VSAT imuniteto padaliniams pateikti užpildytą atitinkamą klausimyną. 

Be to, pasieniečiams nurodyta prieš vykstant į užsienio valstybes tarnybos tikslais kreiptis į VSAT imuniteto padalinių pareigūnus konsultacijos dėl galimų grėsmių kelionės metu. Vykstant asmeniniais tikslais tokios konsultacijos yra rekomenduojamos, rašoma ketvirtadienį VSAT atstovų paviešintame pranešime.

Valstybės saugumo departamentas kovo pabaigoje paskelbė, kad pernai suintensyvėjo Baltarusijos bandymai verbuoti į Baltarusiją vykstančius Lietuvos institucijų pareigūnus, primena BNS.

„Ypatingai „patogus“ Baltarusijos saugumo tarnybų taikinys yra VSAT bei VRM teritorinių padalinių pareigūnai, kurie reguliariai vyksta į Baltarusiją įsigyti pigesnių prekių ar kitais ne tarnybos tikslais“, – rašoma VSD ataskaitoje.

Anot dokumento, Baltarusijos KGB labiausiai domina informacija apie Lietuvos VSAT ir policijos teritorinius padalinius: personalą, pareigūnų skaičių, patalpas, transporto priemones, ginkluotę, valstybinės sienos apsaugos technines priemones.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min