Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl gyvybę nusinešusios balkono griūties – 100 tūkst. Lt kompensacija

Apgriuvęs Vilniaus Senamiesčio balkonas
BFL/Gedimino Martinkėno nuotr. / Apgriuvęs Vilniaus Senamiesčio balkonas
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Lietuva dar kartą pralaimėjo Europos Žmogaus Teisių Teisme. Byloje V.Banel prieš Lietuvą mūsų šalis įpareigota sumokėti vilnietei beveik 100 tūkst. litų turtinę ir neturtinę žalą dėl neužtikrintos sūnaus teisės į gyvybę ir neveiksmingo žūties aplinkybių ištyrimo.

Prieš beveik dešimtmetį grįždama iš mokyklos grupelė moksleivių nuo lietaus pasislėpė po apleisto sandėliukų pastato balkonu. Įsismarkavus lietui, pasipylė ir plytų lietus, netrukus balkono plokštė užgriuvo vieną paauglį. Jo nebepavyko išgelbėti.

Sūnaus netekę tėvai teisėsaugos prašė nustatyti nelaimės kaltininkus, tačiau to padaryti nepavyko. Ikiteisminis tyrimas kelis kartus nutrauktas ir vėl atnaujintas. Prieš trejus metus Apeliacinis teismas galutinai konstatavo, kad suėjo senatis ir atmetė Venatos Banel prašymą atnaujinti ikiteisminį tyrimą.

Nors per tyrimą buvo nustatytas apleisto pastato šeimininkas, o prokurorai ragino pareiškėją kreiptis dėl žalos atlyginimo civiline tvarka, toks procesas neinicijuotas. V. Banel kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą dėl valstybės neveikimo apsaugant jos sūnaus gyvybę ir neveiksmingo jo žūties aplinkybių ištyrimo.

Strasbūro teismas nusprendė, kad valstybė neįvykdė žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje įteisintos pareigos ir nesiėmė pakankamų priemonių, kad būtų išvengta avarinės būklės ir berniuko mirties, o tėvams nereikėjo kreiptis civiline tvarka dėl žalos atlyginimo. Vilnietei priteista beveik 70 tūkst. litų neturtinei žalai ir beveik 30 tūkst. litų turtinei žalai atlyginti.

V.Banel atstovavusi advokatė teigia, kad Strasbūro teismo sprendimas tenkina, tačiau plačiau nekomentuoja, kol išsamiai nesusipažino su teismo nutartimi.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min