Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2009 12 20

Dėl įgriuvusio namo Vilnius senamiestyje pasiektas taikos susitarimas (nuotraukos)

Praėjus trejiems metams po to, kai Vilniaus senamiestyje įgriuvo gyvenamasis namas, pagaliau pasiektas susitarimas jį atstatyti ir atlyginti gyventojams patirtą žalą. Bendra namo atstatymo ir kompensacijų suma siekia 3 mln. litų.
Sugriuvęs namas Vilniaus senamiestyje
Sugriuvęs namas Vilniaus senamiestyje / R.Danisevičiaus/Scanpix.lt nuotr.
Temos: 1 Namas

Taikos sutartį pasirašė visos suinteresuotos šalys: projekto „Mikalojaus žiedas“ plėtotoja įmonė „Sektor“, buvęs generalinis rangovas „Constructus“ ir draudimo bendrovė „If P&C Insurance“ bei nukentėję namo gyventojai, teigiama bendrame pranešime spaudai.

Pagal sutartį kompensacijos gyventojams jau pradėtos mokėti. Atstatyti ir suremontuoti namą Šiaulių gatvėje Nr. 8 numatoma iki 2010 metų rudens.

Be to, visos šalys atsisako ieškinių teismuose, o bankrutuojančios bendrovės „Constructus“, kuri iki 2008 metų pavasario buvo „Mikalojaus žiedo“ projekto generalinė rangovė, įsipareigojimus atstatyti namą prisiėmė pagrindinė jos akcininkė įmonė „Panevėžio keliai“.

„Savo antrinės bendrovės „Constructus“ įsipareigojimus nutarėme perimti, matydami, kad ji nesugebės jų įvykdyti. Nors juridiškai nesame tiesiogiai atsakingi už „Constructus“ veiklą, jaučiame moralinę atsakomybę už skaudžius avarijos padarinius. Prisidedame prie žalos gyventojams atlyginimo ir namo atstatymo“, – sakė „Panevėžio kelių“ plėtros direktorius Eugenijus Rečiūnas.

Draudimo bendrovės „If“ žalų centro Lietuvoje vadovas Audrius Smaliukas teigė, jog įmonė yra
viena didžiausių atstatymo dalies finansuotojų.

Pasak pranešimo, jau baigiamos derybos dėl generalinio darbų rangovo parinkimo.
„Istorija parodė, kad bandymas susitarti yra pats efektyviausias sprendimas. Dėsime pastangų, kad Šiaulių gatvė vėl būtų gyventi miela vieta, o ši nemaloni istorija – pamiršta“, – kalbėjo „Sektor“ projektų vadovas Robertas Liudvinavičius.

Tolesniam taikos sutarties įgyvendinimui įtakos turės ir Vilniaus miesto savivaldybė. Tikimasi konstruktyvios jos pozicijos bei geranoriškos paramos.

Šiuo metu jau parengtas sugriuvusios namo dalies atstatymo techninis projektas, padėti kloti pamatai.

Nelaimė įvyko 2007 m. sausio 25 dieną, kai dėl šalia vykusių statybų nugriuvo dalis trijų aukštų namo sienos, kitos pastato sienos suskilinėjo. Per incidentą žmonės nenukentėjo, bet kelios šeimos neteko butų. Greta įgriuvusio namo, Žemaitijos gatvėje, buvo pradėtas statyti naujas pastatas.

Ekspertų komisija nustatė, kad namas griuvo dėl netinkamai įvykdytų statybos darbų įgriuvus šuliniui ir vandeniui paplovus namo pamatus. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius