Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl įtarimų tvirkinus paauglį Panevėžyje nuo pareigų nušalintas dvasininkas

Kunigas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kunigas
Šaltinis: BNS
0
A A

Kunigų lytinių nusikaltimų bylas tirianti Šventojo Sosto Tikėjimo mokymo kongregacija nuo visų pareigų nušalino ir kunigiškas teises apribojo daugiau nei penkis dešimtmečius Panevėžio vyskupijoje pastoracinį darbą dirbusiam 80-mečiam monsinjorui Juozapui Antanavičiui, teigia vietos žiniasklaida.

Ilgą laiką Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje klebonavęs, o pastaruosius 7 metus Upytės Šv. Karolio Baromėjaus bažnyčioje dirbęs dvasininkas atsidūrė seksualinio skandalo epicentre, pranešė Panevėžio dienraštis „Sekundė“.

J.Apanavičius kaltinamas prieš du dešimtmečius lytiškai nuskriaudęs paauglį. Dabar Panevėžyje gyvenantis vyras apie tai pranešė Panevėžio vyskupijai ir Šventojo Sosto atstovams. Jis iš monsinjoro pareikalavo 6 mln. litų moralinės žalos atlyginimo arba netoli miesto centro esančio jo namo.

Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko teigimu, tyrimas dėl gauto skundo užtruko ilgiau nei metus.
„Tyrimo medžiagą perdavėme Šventajam Sostui, iš ten gavome atsakymą, kad geriau, jog J.Antanavičius nuo kunigiškų pareigų nusišalintų. Dėl atsargumo stengiamasi padaryti, kad neiškiltų kokie dalykai, nežiūrint, ar yra rimtų įrodymų“, – sakė Panevėžio vyskupas.

Jis pripažino nemanantis, kad J.Antanavičiui mestas kaltinimas sunkiu nusikaltimu gali būti iš piršto laužtas kažkieno kerštas dvasininkui. J.Kaunecko teigimu, Panevėžio vyskupijoje tai pirmasis atvejis, kai dėl dvasininko lytinio nusikaltimo teko kreiptis į Vatikaną.

Dėl J.Antanavičiaus netradicinės seksualinės orientacijos ir dvasininkui neleistinų santykių skundas buvo pasiekęs ir prieš aštuonerius metus Panevėžyje dirbusį vyskupą Joną Preikšą.

Jau porą mėnesių nuo ganytojiško darbo nušalintas J.Antanavičius apie iškilusį skandalą kalba nenoriai. Dvasininkas jam mestus kaltinimus vadina kliedesiais, atėmusiais iš jo sveikatą.

„Visada žmogus turi dvi medalio puses, ir jei antrojoje ką nors suranda, kas nors išlenda, taip ir atsitinka. Jei dabar tokie seksualiniai skandalai nebūtų madingi, niekas manęs nebūtų nušalinęs. Ir vyskupas, ir nuncijus nori apsidrausti, nes Vatikanas pyksta, jei bažnyčia tokiais atvejais nieko nedaro“, – teigė dvasininkas.

Per 56–erius ganytojiško darbo metus J.Antanavičius nuo kunigo pareigų dėl traukos prie vyrų nušalinamas jau antrą kartą.

Pirmąkart iš dvasininkų luomo jis buvo priverstas trauktis 1963–iaisiais, tačiau aštuonis mėnesius išdirbęs fabrike J.Antanavičius vėl grįžo į bažnyčią.

Dvasininkas tikina, kad anuomet jam mesti kaltinimai homoseksualiais santykiais tebuvo KGB susidorojimas. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min