Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 12d. 16:01

Dėl karščių medikams padaugėjo darbo – alkoholį siūlo keisti skysčiais

Žmonių gausa Žaliųjų ežerų paplūdimyje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Žmonių gausa Žaliųjų ežerų paplūdimyje

Vilniaus medikai pajuto, kad dėl karščio sunegalavę asmenys pradėjo dažniau kreiptis dėl medicininės pagalbos – jie primena, kad pajutus silpnumą reikia ieškoti vėsios vietos, vartoti daugiau skysčių, o alkoholis tam netinka. Tuo tarpu Palangoje gelbėtojai ramūs – diena vėsi ir apniukusi.

„Žmonių kreipėsi daugiau, žmonės domisi. Tačiau masinių problemų nėra. Ligų simptomatika ir iškvietimo priežastis kartais gali būti sunkiai nuspėjama, kiek tai susiję su temperatūra“, – 15min teigė Greitosios medicinos pagalbos stoties budintis pamainos vyresnysis gydytojas, panoręs likti neįvardytu.

Anot jo, tradiciškai dėl karščio žmonės pajunta silpnumą, o retais atvejais gali netekti ir sąmonės.

„Lengviausias laipsnis – bendras silpnumas, o sunkiausias laipsnis gali būti sąmonės praradimas, traukuliai ir panašiai, tačiau šiandien tokių sunkių atveju nebuvo. Tikimės, kad panašių atvejų ir nepagausės, bet visko gali būti. Mes liekame optimistai“, – sako medikas.

Jis prašo gryname ore esančių gyventojų neperdozuoti šilumos – nepersikaitinti saulėje, vartoti daugiau skysčių.

„Alkoholis – ne skystis“, – akcentuoja medikas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žmonių gausa Žaliųjų ežerų paplūdimyje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žmonių gausa Žaliųjų ežerų paplūdimyje

Jei žmogus sunegalavo – jį būtina perkelti į vėsią vietą ir kondicionuojamas automobilis tam gali pasitarnauti.

„Pirmas dalykas – žmonės, kurie yra greta, privalo suteikti pagalbą priklausomai nuo situacijos. Jei perkaitimas yra lengvo laipsnio, pakanka palydėti į vėsesnę vietą, jei tai įmanoma, galų gale automobiliai turi kondicionierius, kodėl tuo nepasinaudoti. Taip pat duoti vėsių skysčių, vėsinti kūną šaltu vandeniu suvilgytais rankšluoščiais ar panašiais dalykais“, – sako budintis gydytojas.

Palangos gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas 15min teigė, kad pajūryje gana vėsu, apsiniaukę, todėl žmonių prie jūros nėra itin daug, jiems specialios pagalbos nereikia.

Jei žmogaus būklė bloga, būtina kviesti greitąją medicinos pagalbą telefonu 033, arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Medikas aiškina, kad būtina stebėti gyvybines funkcijas, ar nedingo kvėpavimas ir širdies plakimas – tokiu atveju asmenį reikia gaivinti.

„Pernelyg nusvilę ir nusivylę saule tą pajunta vakare arba naktį. Pernelyg įdegęs saulėje iškart ne kiekvienas pajus, o vakarop gali atsitikti kažkas negero, dažnai nudegimai pasireiškia naktį. Radiacinis nudegimas ultravioletiniais spinduliais yra gydomas kaip ir terminis nudegimas – vaistinėse yra tepalai ar purškalai nudegimams gydyti“, – sako medikas ir pataria verčiau gydytis profilaktika – neužsibūti saulėje, naudoti apsauginius kremus.

Palangoje ramu

Palangos gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas 15min teigė, kad pajūryje gana vėsu, apsiniaukę, todėl žmonių prie jūros nėra itin daug, jiems specialios pagalbos nereikia.

„Pajūryje tik 22 laipsniai šilumos, dangus apsiniaukęs ir poilsiautojų dabar paplūdimyje nėra daug. Tad jokie karščiai problemų papildomai nepridarė“, – nuramino J.Pirožnikas.

Tuo pačiu jis atsiduso, kad didesnė problema – alkoholio padauginę poilsiautojai, kuriuos dažniausiai raminti tenka ir pasitelkiant policijos pagalbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:40
04:50
00:19

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min