Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl kelių šimtų litų gimdytojoms teks nueiti kryžiaus kelius

Vaikai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vaikai
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Daugiavaikės motinos, išauginusios 5 ir daugiau vaikų nuo šių metų sausio mėnesio gali gauti valstybines pensijas, kurių vertė – 400 Lt. Aktyvių mamų sambūrio narė Rasa Žemaitė džiaugiasi tokia iniciatyva, tačiau kritikuoja išmokų gavimo sistemą.

Valstybinės premijos bus mokamos tik su viena sąlyga – vaikai turės būti išauklėti dorais piliečiais. Visgi patvirtinimo žodžiu, kad vaikai išauklėti dorais piliečiais, nepakaks. Į savivaldybės socialinės paramos skyrių pensinio amžiaus motinos, išauginusios 5 iki aštuonerių metų vaikus, turės pristatyti ne tik savo biografiją, vaikų gimimo liudijimus, bet ir jų charakteristikas iš darboviečių ar mokymo įstaigų.

Prilygina sukčiams

„Išmoka arba pensija yra skiriama iš pagarbos tokioms moterims, tai kodėl jos yra potencialiai vertinamos kaip nusikaltėlės? Iš pradžių mama turi įrodyti, kad ji yra ne sukčius ir kad ji ne šiaip sau prašo tų pinigų.  Ir tik po to bus atitinkamai įvertinta, kad ji iš tikrųjų yra ir pati dora, ir tie vaikai atitinkamai dori“, – mintimis dalijo R. Žemaitė.

Teistų vaikų motinos negalės pretenduoti į valstybinę pensiją. Jas gaus tik tos, kurių kandidatūras pateiks savivaldybė, o valstybinių pensijų komisija joms pritars. Motinos turi būti sulaukusios pensinio amžiaus arba turėti iki 40 proc. nustatytą darbingumą. 400 litų pensija bus skiriama nuo kito mėnesio dienos, mokama už praeitą mėnesį. Terminas iki kada pristatyti dokumentus, nenurodomas.

„Startinis klausimas iš esmės yra toks, kodėl žmogus, kuriam norima atsidėkoti, iš pradžių yra apkaltinamas potencialiu sukčiavimu?‘ , – svarstė aktyvi mama.

Svarstytini kriterijai

Pašnekovės teigimu, kyla klausimų, kas kiek laiko reikės atnaujinti reikiamus dokumentus? Taip pat,  jei mokykloje vaiko charakteristika buvo nekokia, o vėliau jis tapo kokios nors žinomos kompanijos vadovu, tai čia bus pliusas ar minusas?

„Niekas nekalba, kad nereikia tikrinti, kalba eina apie pačius kriterijus, kiek jie yra realūs, kiek jie nesudaro išlygų korupcijai, labai įtartinam vertinimui, subjektyviam požiūriui“, – tikino R. Žemaitė.

Aktyvių mamų sambūrio narė džiaugiasi tokia iniciatyva, tačiau tikina, kad motinystės pensijų gavimo tvarka nėra tobula ir šiuo metu tūrėtų būti diskutuotina.

Statistikos departamento duomenimis, motinų išauginusių 5 ir daugiau vaikų, Lietuvoje yra beveik 20 tūkst.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min