Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 19d. 10:00

Dėl ketinamų reformuoti sveikatos apsaugos sistemos įstaigų norima kreiptis į STT

STT pastatas
„Scanpix“ nuotr. / STT pastatas

Vyriausybės planus reformuoti dvi prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) veikiančias įstaigas gali pakoreguoti specialiosios tarnybos, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Seimo Antikorupcijos komisija ketina kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad ši įvertintų, ar į vieną darinį sujungus dvi nesuderinamas funkcijas – auditą ir akreditavimą – vykdančias tarnybas neišaugs korupcijos grėsmė. SAM siūlymu reforma palies Valstybinę medicininio audito inspekciją (VMAI) ir Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą (VASPVT).

Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas Kęstas Komskis teigė dėl planuojamos sveikatos įstaigų reorganizacijos jau artimiausiu metu bus išsiųstas raštą STT.

„Specialistai vienu balsu tvirtina, kad šis sumanymas yra prastas. Viena ir ta pati įstaiga išduos leidimus veiklai ir kartu tą veiklą kontroliuos. Taip išaugs korupcijos pavojus. Jei jau norima ką nors keisti, akreditacijos tarnybą reikėtų jungti prie kažko kito“, – sakė K.Komskis.

Sujungus VMAI ir VASPVT, pagal projektą atsirastų Valstybinė sveikatos priežiūros kokybės tarnyba prie SAM. Teigiama, kad reorganizavimu siekiama optimizuoti biudžetinių įstaigų skaičių, mažinti jų valdymo išlaidas, racionaliai naudoti materialinius ir finansinius išteklius pavestiems uždaviniams vykdyti, gerinti atliekamų funkcijų kokybę.

Numatoma, kad nauja įstaiga dalyvaus formuojant valstybės politiką asmenų licencijavimo sveikatos priežiūros veiklai, sveikatos priežiūros technologijų atitikties teisės aktų reikalavimams vertinimo, medicinos prietaisų atitikties būtiniesiems reikalavimams vertinimo, sveikatos priežiūros paslaugų kokybės, pacientų saugos srityse ir įgyvendins ją.

Kalbama, kad pretendentų į naujojo darinio vadovus, anot dienraščio, neteks ilgai ieškoti. Šaltinių teigimu, realiausiai į šią kėdę pretenduoja dabartinis VASPVT direktorius buvęs parlamentaras ir sveikatos apsaugos ministras Juozas Galdikas. Minimos ir dar dvi galimų pretendentų – VMAI Teisės skyriui vadovaujančio Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininko konservatoriaus Antano Matulo sūnaus Vismanto Matulo ir SAM viceministrės liberalcentristės Noros Ribokienės – pavardės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min