Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl Klaipėdos LEZ plėtros rajone – aistrų proveržis

Klaipėdos rajono savivaldybėje virė aistros dėl LEZ plėtros.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos rajono savivaldybėje virė aistros dėl LEZ plėtros.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) plėtra rajone tapo karštų diskusijų objektu. Aistros virė ir pirmadienio vakare Klaipėdos rajono savivaldybėje susitikus gyventojams, politikams, bei LEZ atstovams.

Žmonės pasigedo viešumo, piktinosi, kad jiems pasakoma ne visa tiesa ir daug kas slepiama, o LEZ plėtra pasižymi agresyvumu.

Gyventojai nerimauja, kad bus plečiama cheminė pramonė, teršiamos jų gyvenamosios vietos.

Žinia, praėjusią savaitę Klaipėdos rajono taryboje buvo svarstomas klausimą dėl bendrovės „Neo Group“ noro 112 hektarų plote plėtoti pramoninę teritoriją, kuri ateityje būtų prijungta prie LEZ. 

Politikai pritarė šiems įmonės planams. Tai sukėlė gyventojų pasipiktinimo bangą.

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos plėtrą aktyviai palaiko ir rajono meras Sigitas Karbauskas. Jo teigimu, būtinybė surengti diskusiją kilo po praėjusį ketvirtadienį Klaipėdos rajono tarybos priimto sprendimo dėl „Neo group“ žemės sklypų, esančių Rimkuose, Dovilų seniūnijoje, detaliojo plano koncepcijos tvirtinimo, sukėlusį įvairių atgarsių visuomenėje.

Bendrovė „Neo group“ jai priklausantį 112 ha žemės plotą, ketina išnuomoti Klaipėdos LEZ valdymo bendrovei, kuri plėtos pramoninę zoną, vystys LEZ teritoriją ir ieškos naujų investuotojų.

Mero teigimu, taip pat Klaipėdos rajone atsirastų galimybės pramonės plėtrai, o rajono savivaldybė galėtų pretenduoti tapti Klaipėdos LEZ dalininke. Jo teigimu, rajone atsirastų apie pusantro tūkstančio naujų darbo vietų.

S.Karbausko žodžiais, bendrajame Klaipėdos rajono plane šioje vietoje jau ir anksčiau buvo numatyta pramonės zona.

„Potencialiems investuotojams, dėl LEZ suteikiamų lengvatų. Šioje teritorijoje ketinant statyti gamyklą, sandėlius, logistikos centrus, investuotojai atskira tvarka turės gauti Tarybos pritarimą, taip pat projektus derinti su visuomene. Galiu užtikrinti, kad esu tik už draugiškas aplinkai gamyklas rajone, tačiau esu ir už verslą bei naujų gamyklų ar įmonių steigimą. Tai mūsų bendruomenės nariams garantuos darbo vietas ir didesnes pajamas į biudžetą, kurios naudojamos kasdieniams rajono reikalams spręsti“, – tokios nuomonės laikosi Klaipėdos rajono meras S.Karbauskas.

Prognozuojama, kad tiesioginės investicijos į 112 ha teritorijos infrastruktūros plėtojimą gali sudaryti 40 mln. litų. Per 10–15 metų netiesioginės investicijos iš investuotojų vystomų objektų statybos, preliminariais paskaičiavimais, galėtų siekti ne mažiau kaip 242 mln. litų ir sukurti papildomai iki 1500 darbo vietų.

Klaipėdos LEZ generalinis direktorius Eimantas Kiudulas taip pat tikino, kad jokios agresyvios plėtros nėra, o tarša nepadidės. Esą nereikia lyginti dabartinių gamyklų su tarybinių laikų pramone. Pasak LEZ atstovų, tarša neviršyja nustatytų normų.

Tačiau tokios kalbos vietinių gyventojų nenuramino. 

Susitikime pasiūlyta įdiegti 3–4 nepriklausomus taršos matuoklius rajone, tokiu būdu siekiant objektyviai įvertinti bendruomenėje sklandančius gandus dėl gamyklų taršos, kenksmingos sveikatai. Klaipėdos rajono savivaldybė ketina svarstyti galimybę iš biudžeto skirti lėšų tokiems matuokliams įsigyti. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min