Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 18d. 10:31

Dėl kontakto su J.Varkaliu nurodyta izoliuotis trims Seimo nariams ir padėjėjai

R.Juška, J.Varkalys ir J.Gudauskas
J.Varkalio nuotr. / R.Juška, J.Varkalys ir J.Gudauskas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovei Rolandai Lingienei pikta klausyti Seimo narių pasisakymų esą jiems izoliuotis priklauso tik sulaukus specialistų skambučio. Jau seniai kalbama, kad NVSC nespėja atlikti epidemiologinių tyrimų ir piliečių prašoma pačių vertinti riziką. Koronavirusu užsikrėtus dar vienam parlamentarui liberalui Jonui Varkaliui, nuo antradienio izoliuotis NVSC nurodė dar trims Seimo nariams ir vienai padėjėjai.

Nors Liberalų sąjūdis neslepia, kad J.Varkalys ne tik dalyvavo Seimo posėdyje, bet ir dalyvavo mažoje frakcijos šventėje, kur buvo valgomas tortas, izoliuotis dėl kontakto su juo nurodyta salėje greta sėdėjusiems parlamentarams ir Seimo nario padėjėjai.

„Jis nurodė, kad posėdyje buvo dėvimos kaukės, pirštinės net, po Seimo posėdžio dalyvauta frakcijos narių renginyje, susirinkime ir buvo kontaktas su keturiais žmonėmis“, – 15min teigė R.Lingienė.

Visi jie informuoti izoliuotis nuo lapkričio 16 iki 29 dienos.

Visgi R.Lingienė tikina, kad Seimo nariai patys turėtų suprasti, kas yra aukštos rizikos kontaktas, ir izoliuotis.

„Seimo nariai ir patys turi mąstyti, ką daryti, ir rodyti pavyzdį, o ne laukti, kad ten kažkas praneša ar nepraneša. Aš girdžiu viešojoje erdvėje, kad labai keistai jie kalba, kad nesiizoliuojame, nes gal čia visai ne tie žmonės, nes niekas mums nesakė. Na, kažkaip reikia patiems galvoti. Juk visi mes žinome, kas yra artimas sąlytis. O paskui klaidinama visuomenė, ji nebepasitiki“, – teigė R.Lingienė.

Ji svarstė, kad galbūt frakcijos susibūrime būta tik labai trumpai, su kaukėmis ir tai nėra didelės rizikos sąlytis, tačiau tai geriausiai gali žinoti patys susirinkimo dalyviai.

„Aš nežinau šito, mes nesuseksime visų susibūrimų, tačiau prašyčiau tikrai nesakyti, kad neskambino, tai nesiizoliuojame, lyg patys nebesuprantame, kas yra sąlytis. Jei yra abejonė, reiktų mums pasiskambinti patiems ir pasitarti, bet kai tiek daug susirgusių ir artimą sąlytį turėjusių, tai jie tikrai ir patys atsakingi. Jei mus informuoja neteisingai, tai mes atgal neatsuksime filmo“, – teigė R.Lingienė.

Antradienį pranešta, kad pirmadienį vakare Seimo narys liberalas Jonas Varkalys gavo teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pripažino, kad J.Varkalys turėjo sąlytį su anksčiau teigiamą koronaviruso tyrimo atsakymą gavusia Rimante Šalaševičiūte, tačiau nesiizoliavo ir penktadienį dalyvavo priesaikų ceremonijoje, Seimo posėdyje. Tiesa, vėliau R.Šalaševičiūtė paskelbė, kad pakartotiniai testai viruso neparodė, todėl ji grįžo į Seimą nutarusi, kad teigiamas testas buvo klaidingas.

Apie būtinybę izoliuotis antradienį kalbėta Seimo seniūnų sueigoje. Čia Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas E.Gentvilas piktinosi, kad žiniasklaida parlamentarus atakuoja klausimais dėl saviizoliacijos, nors jie nesulaukė NVSC nurodymo likti namuose.

Jis tikino, kad izoliuotis būtina tik tada, kai Seimo nariai gauna privalomą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nurodymą izoliuotis arba Seimo kanceliarijos rekomendaciją izoliuotis.

„Seimo nariams galioja tos pačios taisyklės kaip ir kitiems“, – teigė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tačiau NVSC jau kelias savaites viešai skelbia, kad nespėja identifikuoti kontaktų, todėl prašo susirgusius pačius pranešti savo kontaktams, kad šie izoliuotųsi.

„Kol negavote skambučio ar žinutės iš NVSC, tol neprivalote izoliuotis“, – teigė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Seime Rita Tamašunienė.

„Darbietis“ Vigilijus Jukna tikino, kad jo asmeninis pavyzdys rodo, kad žinutę apie kontaktą jis pats gavo savaite vėliau nei jo kontaktui buvo nustatytas koronavirusas. Jis siūlė patiems situaciją vertinti individualiai ir, jei jaučia, kad galėjo turi artimą sąlytį, izoliuotis.

Seimo pirmininkė nurodė, kad parlamentarams bus siūloma nuolat testuotis dėl koronaviruso, apie tai V.Čmilytė-Nielsen antradienį ketina kalbėtis su Seimo kanceliarija.

„Seimo nariams bus rekomenduojama testuotis nuolat, turime situaciją, kai tai vienas, tai kitas žmogus suserga, turime užtikrinti Seimo darbą“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min