Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 15d. 17:56

Dėl koronaviruso uždaromi nemenčiniečiai: sunku suvokti, kas vyksta

Vyriausybė dėl sparčios koronaviruso plėtros Nemenčinėje savaitei nusprendė uždaryti šį miestelį. Vieniems vietos gyventojams tokia naujiena sukėlė lengvą šoką, kiti į priimtas griežtesnes priemones žiūri ramiai.

15min trečiadienio popietę nuvyko į miestelį pažiūrėti, kaip vietiniai reaguoja į nuo ketvirtadienio taikytiną priverstinę izoliaciją.

Įvažiavus į vieną pagrindinių Švenčionių gatvių buvo justi nerimo – šalia esančios „Maximos“ vienas po kito stoja automobiliai. Vairuotojai ar jų šeimos nariai jungiasi prie grupelės laukiančių patekti į parduotuvę.

Iš šios ir kitų prekybos centrų žmonės nešasi maišus maisto produktų, buitinių priemonių, įskaitant ir tualetinį popierių. Taip pat lankosi šalia esančiose vaistinėse.

Su 15min žurnalistu daugybė nemenčiniečių bendrauti nebuvo linkę – atrodė, kad jiems svarbiau yra kuo greičiau apsirūpinti reikiamais produktais nei laiką skirti atvykėliui su kamera. Jie turbūt nebus girdėję premjero Sauliaus Skvernelio žodžių, kad prekių tiekimas į miestelį nenutrūks. O gal maža pasitikėjimo.

Visgi keli žmones sutiko pasidalinti savo įspūdžiais – jų reakcijos į skelbiamą izoliaciją skirtingos. Vieniems tokia žinia buvo lengvas šokas, kitiems – priimtina priemonė kovoti su koronavirusu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl reikia uždaryti Nemenčinę: sprendimą lėmė masiniai karantino pažeidimai, gali izoliuoti priverstinai

„Aš nežinau, ką galvoti. Ką tik sužinojau ir dar nesusivokiau. (...) Sunku suvokti, priimti, kad kažkokia teritorija yra uždaroma“, – teigė viena sutikta moteris.

„Nieko baisaus tame nematau. Mes ir taip užsidarę namie sėdim kiek laiko. Kad Nemenčinę papildomai uždarys, nieko baisaus. Manau, esant reikalui žmogus tikrai galės išvažiuoti“, – tikino kita nemenčinietė.

Eismas tik per tris patikros punktus

Vakare policija pranešė, kad Vyriausybei priėmus sprendimą, nuo balandžio 16 d. 7 val. uždaromi įvažiavimai ir išvažiavimai iš Nemenčinės miesto. Policija užtikrins įvažiuojančių/išvažiuojančių transporto priemonių vairuotojų ir keleivių kontrolę, kartu su policijos pareigūnais dirbs ir Šaulių sąjungos savanoriai bei Karo policijos kariai.

Prie įvažiavimų į Nemenčinę bus įrengti 3 patikros postai, transporto eismas bus leidžiamas tik per šiuos punktus, tuo tarpu kiti keliai bus kontroliuojami draudžiamais ženklais ir užtverti fiziškai.

Policijos pareigūnai ne tik patys kontroliuos, kaip laikomasi reikalavimų, bet ir naudos technines priemones, leidžiančias nustatyti transporto priemonių ar asmenų judėjimą.

Asmenų, kuriems numatytos išimtys, prašoma turėtų tai įrodančius dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz., mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.).

Pareigūnai dirbs ne tik postuose, bet ir pačiame mieste, kur užtikrins viešąją tvarką ir kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija. Policija tuo pačiu reaguos ir į kitus pranešimus apie pažeidimus ar nusikalstamas veikas.

Plačiau į tai, ką Nemenčinės gyventojai galvoja apie skelbiamą miestelio uždarymą, žiūrėkite videoreportaže:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min