Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl kosminių šildymo sąskaitų teisintis priverstas „Kauno energijos“ vadovas: pati šilumos kaina nesikeitė, tik suvartojimas

Rimantas Bakas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rimantas Bakas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausį kauniečius pasiekusios sąskaitos už šildymą pribloškė. Kai kuriems suma, palyginti su lapkričiu, išaugo kelis kartus. Tačiau pasiaiškinti į Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdį iškviestas bendrovės „Kauno energija“ generalinis direktorius Rimantas Bakas tikino, kad dėl to įmonė nekalta: šilumos kaina nekilo, išaugo tik šilumos vartojimas. Dėl to esą sąskaitos ir išsipūtė.

„Kauno energijos“ vadovo teigimu, sąskaitų dydžiai yra techniškai paaiškinami: gruodį vidutinė temperatūra nuo lapkričio skyrėsi apie 3 kartus, todėl ir buvo suvartota labai daug šilumos. Pati šilumos kaina nesikeitė, o, palygti su spaliu, netgi sumažejo.

R.Bakas taip pat pabrėžė, kad šilumos vartojimas įvairiuose Kauno miesto pastatuose labai skiriasi. Naujos statybos ir renovuotuose namuose kvadratiniam metrui apšildyti buvo suvartota perpus mažiau energijos nei senos statybos ar labai blogos šiluminės būklės namuose (atitinkamai – naujos statybos 15,88 kWh, renovuotuose – 16,46 kWh, senos statybos – 35,07 kWh, labai blogos šiluminės būklės – 42,14 kWh).

R.Bakas taip pat priminė, kad galutinės centralizuotai vartotojams tiekiamos šilumos kainos beveik 78 proc. sudaro iš Kauno termofikacinės elektrinės perkamos šilumos bei perkamų dujų kaina ir tik apytikriai 22 proc. yra „Kauno energijos“ sąnaudos.

„Turime ir gerų žinių: jeigu palygintume pirmąsias dvidešimt gruodžio ir sausio dienų, šilumos vartojimas sausio mėnesį yra 20 proc. mažesnis. Vadinasi, vasarį gautos sąskaitos neturėtų sukelti kauniečiams nepasitenkinimo“, – sakė R.Bakas.

Neįtikinti „Kauno energijos“ vadovo aiškinimų, dėl ko kainos staigiai šoktelėjo, Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai nurodė atlikti nepriklausomą įmonės auditą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min