TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl Lazdynų tilto rekonstrukcijos konkurso prokurorai kreipėsi į teismą

Lazdynų tilto būklė – apverktina.
Vilniaus policijos nuotr. / Lazdynų tiltas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras kovo 19-ąją kreipėsi į teismą prašydamas pripažinti niekine ir negaliojančia Juozo Imbraso vadovaujamos Vilniaus valdžios sudarytą Lazdynų tilto rekonstrukcijos darbų sutartį.

Šią informaciją Seimo nariui Kęstučiui Masiuliui pateikė Vilniaus apygardos prokuratūra.

Prokuratūra tyrimo ėmėsi po to, kai šių metų sausio 20-ąją Seimo narys pateikė prašymą apginti viešąjį interesą ir išsiaiškinti, ar nebuvo padaryta žala valstybei, Lazdynų tilto rekonstrukcijos statybos darbų (Transeuropinio tinklo jungties, Vilniaus vakarinio aplinkkelio IA etapas) pirkimo nugalėtoju pripažįstant bendrovę „Kauno tiltai“.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, K.Masiuliui, išnagrinėjusiam viešojo pirkimo eigą, susidarė įspūdis, kad konkursas buvo galimai organizuotas specialiai vienai įmonei.

„Nustebau sužinojęs, kad šiais sunkmečio laikais konkurse dalyvavo tik viena įmonė. Juk puikiai žinome, kad įmonėms trūksta užsakymų, ir konkursuose dabar paprastai dalyvauja kelios ar net kelios dešimtys įmonių. Ypatingai mane suglumino, kad sąmatinė rekonstrukcijos kaina konkurso metu ne smuktelėjo, kaip kad yra įprasta, o pakilo. Pakilo ženkliai – nuo 97,6 iki 125,5 milijono litų! Taip, suprantu: dykai gauti riebūs 30 milijonų gali užganėdinti visus“, – ironizavo Seimo narys.

Pasak K.Masiulio, tai yra tipiškas atvejis, kai vykdant viešuosius pirkimus nesistengiama vadovautis ūkiška logika, siekiant optimalaus kainos ir kokybės santykio. „Šį kartą net nereikėjo ieškoti būdo, kaip nugalėtoju paskelbti brangesniojo pasiūlymo autorių, o užteko pasirūpinti, kad į konkurso sąlygas būtų įtrauktas bent vienas reikalavimas, kurio negalės išpildyti jokia kita Lietuvos įmonė. Šitaip „gudraujant“ yra akivaizdžiai pažeidžiamas viešasis interesas“, – piktinosi K.Masiulis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min