Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 10:35 Atnaujinta 2022 07 01, 11:07

Dėl liūčių padarytų nuostolių ekstremali situacija paskelbta Pakruojo ir Prienų rajonuose

Dėl liūčių padarytų nuostolių ekstremali situacija paskelbta Pakruojo ir Prienų rajonuose, anksčiau tai buvo padaryta Kaišiadorių rajone.
Lietus
Lietus / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pakruojo savivaldybė ekstremalią situaciją dėl ilgo lietingo laikotarpio paskelbė birželio 23 dieną. Kaip BNS sakė rajono meras Saulius Margis, didžiausi nuostoliai bus žemės ūkiui, po liūties susikaupęs vanduo pažeidė apie 1300 ha pasėlių.

„Ekstremali situacija paskelbta dėl lietaus, susikaupęs vanduo nenubėgo taip greitai, kaip norėtųsi, buvo daug laukų užtvindyta, pastatai apsemti, dvaras, bet didžiausi nuostoliai yra užlieti laukai. Pabuvę dvi–tris dienas šaknys pagenda ir praktiškai toj vietoj nebėra derliaus, o vanduo laikėsi ganėtinai ilgai, iki šešių dienų“, – pasakojo S.Margis.

Pasak mero, dėl liūties kai kuriose vietovėse buvo apsemti namų rūsiai, ūkiniai pastatai, sodybos, taip pat patvino Pakruojo dvaro pastatai – viešbutis, konferencijų salė, elektros skydinė, siurblinė, sugadinti kai kurie keliai.

Prienų rajono savivaldybė ekstremalią situaciją paskelbė birželio 27 dieną.

Šios savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė BNS sakė, kad ekstremali situacija paskelbta dėl didelės liūties, rajone paplovusios dalį kelių.

„Buvo stipri liūtis, išplovė kelius, kai kur net atkirto žmones, nukentėjo ir kelių direkcijai priklausantys keliai, ir savivaldybės. Kai kur žada padaryta visiškai naujiems keliams, kur asfaltas geras, buvo visai neseniai darytas kelias, visame rajone kelių būklė pabloginta“, – informavo J.Zailskienė.

Pasak direktorės, kita priežastis ekstremaliai situacijai skelbti buvo žala pasėliams, nes dėl stipraus lietaus ūkininkai turės didžiulių nuostolių.

J.Zailskienės teigimu, sakė, nuostoliai dėl sudarkytų kelių dar skaičiuojami, savivaldybė prašys Vyriausybės finansiškai prisidėti prie jų tvarkymo.

„Kaip tik specialistai skaičiuoja nuostolius, nes rašysime Vyriausybei raštą, kad skirtų papildomai lėšų kelių atstatymui, bent kompensuotų dalį“, – sakė J.Zailskienė.

Anksčiau praėjusią savaitę ekstremalus įvykis paskelbtas Kaišiadorių rajono Žiežmarių miestelio apylinkes nusiaubus smarkiai liūčiai ir sugadinus keletą kelių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min