Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2016 08 07

Dėl melagingų parodymų nuteista „darbietė“ Lietuvą apskundė EŽTT

Dėl melagingų parodymų davimo nuteista „darbietė“ Giedrė Vitė (buvusi Vitienė) Lietuvą apskundė Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT).
Giedrė Vitienė
Giedrė Vitė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ji tvirtina, kad buvo verčiama duoti parodymus prieš save. G.Vitės nuomone, Lietuva pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas, užtikrinančias teisę į teisingą bylos nagrinėjimą.

Dabar Darbo biržoje laikinai Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas pareigas einanti G.Vitė 2009 metų gegužę pripažinta kalta, kad būdama liudytoja Darbo partijos apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo byloje padarė nusikaltimą – davė melagingus parodymus minėtoje byloje. Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas jai tada skyrė 3 750 litų (1 086 eurų) baudą.

Per ikiteisminį tyrimą Darbo partijos byloje Vitienės pavardę turėjusi moteris teigė negalinti prisiminti, kad ji pasirašė prokurorų parodytus buhalterinius dokumentus. Tą patį ji pareiškė ir per pakartotinę apklausą, todėl buvo paskirta psichiatrinė ekspertizė, ji jokių G.Vitienės atminties sutrikimų nenustatė. Kasos išlaidų orderius ištyrę ekspertai nustatė, kad juos užpildė ir pasirašė G.Vitienė, todėl šiai buvo iškelta baudžiamoji byla.

EŽTT G.Vitė teigė, kad Darbo partijos byloje ji turėjo būti apklausta ne liudytoja, o įtariamąja, tokiu atveju ji būtų galėjusi apie save ir savo elgesį liudyti tiek, kiek tai neužtrauktų baudžiamosios atsakomybės.

G.Vitė yra buvusi Seimo narės Loretos Graužinienės padėjėja, Darbo partijos būstinės vadove, kurį laiką dirbo socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės patarėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius