Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl mero Viliaus Navicko elgesio bus kreiptasi į prokurorus

2009 metų vasario 11-ąją Vilniaus meru išrinktas V.Navickas kadencijos pabaigos gali nesulaukti – partiečiai jau ieško jam pamainos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Trauktis iš pareigų V.Navicką ragina ir savivaldybės tarybos Etikos komisija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybės tarybos Etikos komisija priėmė sprendimą dėl sostinės mero Viliaus Navicko elgesio. Komisijos nariai vieningai nusprendė, kad meras privalo viešai atsiprašyti ir trauktis iš pareigų. Be to, komisija kreipsis į prokurorus su prašymu ištirti, ar V.Navickas nebandė daryti spaudimo savivaldybės kontrolieriui Šarūnui Skučui.

Surinkusi dokumentus, perklausiusi pokalbį, kuriame girdėti, kaip meras „moko“ savivaldybės kontrolierių daryti valdančiajai daugumai palankius sprendimus, savivaldybės tarybos etikos sargai nutarė, kad meras privalo suderinti savo veiklą su Politikų etikos kodeksu ir paisyti įstatymų. „Be to, mes įžvelgėme galimos nusikalstamos veikos požymių, nes meras viršijo savo įgaliojimus, todėl komisija nutarė kreiptis į prokuratūrą, kad būtų atliktas tyrimas“, – sakė komisijos pirmininkas Jonas Juodka.

Anot J.Juodkos, komisijos nariai išskyrė du epizodus: tai, kad meras darė spaudimą kontrolieriui, ir kaip bandė be Kontrolės komiteto pritarimo tarybos posėdyje pateikti klausimą dėl kontrolieriaus atleidimo.

„Todėl komisijos nariai nusprendė taip pat V.Navickui rekomenduoti trauktis iš mero pareigų ir atsisakyti tarybos nario mandato“, – sakė J.Juodka.

Etikos komisijos vadovas pripažįsta, kad komisijos sprendimai yra tik rekomendacinio pobūdžio, tačiau tikisi, jog jie bus išgirsti. „Jeigu tarybos narys neįsiklauso į Etikos komisijos rekomendacijas, tai apie kokią etiką galime kalbėti?“ – retoriškai klausė J.Juodka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min