Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 12d. 12:49

Dėl mokesčio už automobilius spręs iš naujo (atnaujinta 13.15 val.)

Sprendimą apmokestinti automobilius žmonės pasitiko protestais.
15min skaitytojos K.Ovčarenkienės nuotr. / Sprendimą apmokestinti automobilius žmonės pasitiko protestais.

Pirmadienį Seimas nusprendė iš naujo svarstyti abu prieš Naujuosius metus prezidento vetuotus įstatymus – tarp jų ir didelį pasipriešinimą sukėlusį dėl mokesčių už automobilius.

Dėl abiejų įstatymų – Laikinojo mokesčio už juridinių asmenų valdomus automobilius įstatymo projekto ir Pensijų sistemos reformos įstatymo pakeitimo – prezidento nuomonę išdėstė jo patarėjas ekonomikos klausimais Ramūnas Vilpišauskas.

Už tai, kad įstatymas, kuriuo būtų įvedamas mokestis juridiniams asmenims už automobilius, būtų svarstomas iš naujo, pirmadienį balsavo 105 iš 106 užsiregistravusių parlamentarų. Seimas kasmėnesinį 150 litų mokestį juridiniams asmenims siūlė įvesti nuo sausio 1 dienos, tačiau prezidentas siūlė jo įvedimą atidėti iki balandžio 1-osios. 

Ypač ilgai diskutuota dėl Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisos. Projektas numato, jog atskaitymai į privačius pensijų fondus būtų sumažinti nuo 5,5 iki 3 proc. Opozicija priekaištavo, kad sumažinus atskaitymus bus pažeisti teisėti žmonių lūkesčiai, todėl siūlė pritarti prezidento veto. Už tai, kad pataisos būtų svarstomos iš naujo balsavo 98 Seimo nariai, prieš - 9, o susilaikė 4 parlamentarai

Galutinį sprendimą dėl abiejų projektų Seimas greičiausiai priims ketvirtadienį.

Temos: 1 Mokesčiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min