Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl mokesčio už šiukšles – į Seimą

Kai kurie konteineriai, nuvalius gatves, atsidūrė už pusnių.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Atliekų išvežimas Klaipėdoje gali ir atpigti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagal būsto plotą už atliekų išvežimą mokantys klaipėdiečiai turi vilčių, jog ateityje jis gali būti skaičiuojamas pagal gyventojų skaičių.

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, miesto taryba kreipsis į Seimą dėl gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pakeitimo. Norima, kad gyventojų registravimas prie būsto būtų privalomas. 

„Tai sudarytų prielaidas kalboms ir veiksmams, kalbant apie metodikos pakeitimą. Darbo grupė nusprendė, kad kol nėra privalomo griežto deklaravimo prie būsto, reikia palikti galiojančius rinkliavos parametrus“, - teigė V. Grubliauskas.

Šiuo metu apie 10 tūkstančių klaipėdiečių yra prisiregistravę prie savivaldybės. Tokiu atveju, sąskaitų  už atliekų išvežimą pagal gyvenančių bute skaičių jiems nebūtų kur siųsti. Tad šiuo metu pakeisti galiojančios rinkliavos neįmanoma, sąskaitos ir toliau skaičiuojamos pagal būsto plotą. Tai konstatavo savivaldybėje šį klausimą nagrinėjusi darbo grupė. Ji ir pasiūlė tarybai kreiptis į Seimą.

Svarstys mažinti kainas

Anot Klaipėdos mero, svarbi ir rimtai svarstytina žinia, 2013 metais iki 10 proc. sumažinti rinkliavą už atliekas. Iki tol bus vykdomas monitoringas ir sprendžiama, ar kainas bus galima sumažinti.

Pavyzdžiui, 40 kv. metrų ploto bute gyvenanti šeima Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui sumoka apie 120 Lt per metus. Galimybė svarstyti mokesčio sumažinimą atsirado tuomet, kai prie bendros atliekų tvarkymo sistemos prisijungė ir Klaipėdos rajonas.

Šiuo metu Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro biudžete yra susidaręs pajamų perviršis. Gyventojai piktinosi, jog papildomai sukaupti apie 5 mln. Lt rodo, jog rinkliava yra per didelė. Anot V. Grubliausko, perviršis susikaupė ne per vienerius, o per 4-5 metus.

„Sistema, kuri veikia Klaipėdoje, yra pakankamai gera. Grąžinti rinkliavas mokėtojams nebūtų galima ir tikslinga. Bus rekomenduojama ir siūloma, kad perteklinės lėšos būtų naudojamos pagal prioritetą, tai yra, rūšiavimo linijų įdiegimui Dumpiuose, požeminių ar pusiau požeminių atliekų konteinerių įrengimo daliniam finansavimui“, - vardijo meras.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min