TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl mokyklų – skundai merui

Profsąjungos vadovė L.Juknienė pareikalavo, kad komitetų posėdžių laikas būtų derinamas ir su jais.
Eglės Petkutės/15 min.lt nuotr. / Profsąjungos vadovė L.Juknienė pareikalavo, kad komitetų posėdžių laikas būtų derinamas ir su jais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pedagogų profsąjunga uostamiesčio merui pažėrė skundų. Kiekvieną valdžios žingsnį akylai stebintiems švietimo darbuotojų gynėjams šįkart užkliuvo vėluojantys remonto darbai.

Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai piktinosi, kad mokyklų renovacija pradedama baigiantis vasarai, kai jau turėtų eiti į pabaigą. Esą konkursai rangovams parinkti skelbiami per vėlai.
„Tai tęsiasi metų metus, tačiau niekas nesikeičia. Dėl blaškymosi po svetimas mokyklas įtampą patiria ir mokytojai, ir moksleiviai. Turi būti galiausiai įvardyta, kas atsakingas už tai, kad remontas įstaigose vyksta ne laiku. Kitos savivaldybės tokių problemų neturi“, - dėstė profsąjungos pirmininkė Laima Juknienė.

Dėl vėlavimo L.Juknienės ir kolegų žvilgsnis nukrypo į Klaipėdos miesto savivaldybės darbuotojus.
„Jeigu turite konkrečių faktų dėl to, kad darbai sąmoningai vilkinami, klokite ant stalo. Nenoriu tikėti, kad tai daroma tyčia, tačiau jei žinote žmonių, kurie asmeniškai atsakingi už tai, kad remontai vėluoja, įvardykite juos. Tada tikrai imsimės priemonių“, - įtarimus atrėmė meras Vytautas Grubliauskas.
Jis sutiko, kad geriausia būtų skelbti konkursus taip, kad darbai prasidėtų vos pasibaigus mokslo metams. Tačiau kol kas tai tik siekiamybė. Planus paprastai pakoreguoja teisminiai ginčai, konkurso rezultatus apskundus pralaimėjusiai pusei.

Profsąjungos atstovai skundėsi ir po eilinio vasaros remonto mokyklose paliekama netvarka. Darbininkai pakeičia elektros instaliaciją, išvedžioja laidus, tačiau sienose lieka skylių, neužglaistytų, nenudažytų plotų. Pačios įstaigos apdailos darbams neturinčios lėšų, tad prašoma Savivaldybės tarybos kitų metų biudžete numatyti šiems darbams atskirą eilutę.
Dar viena strėlė miesto valdžiai smigo dėl per menkos Tarybos sprendimų vykdymo kontrolės. Esą kai kurių įstaigų vadovai ignoruoja praėjusį mėnesį priimtą sprendimą, įpareigojantį gimnazijas formuoti ne daugiau kaip šešias pirmąsias klases.

Didžiąją dalį moksleivių pritraukia trys populiariausios – Vytauto Didžiojo, Ąžuolyno ir „Vėtrungės“ gimnazijos. Jos surinko po 7-8 klases. Nuskriausta liko pietinėje miesto dalyje esanti Baltijos gimnazija, surinkusi tik 2 klases.
„Vadovai savivaliauja ir nevykdo Tarybos sprendimo. Kita vertus, kyla klausimas, ar mieste reikia tiek gimnazijų, kiek yra dabar? Vienos perpildytos, kitos lieka be mokinių“, - svarstė profsąjungos vadovai.

Meras pažadėjo, kad su nepaklusniais vadovais bus kalbamasi, tačiau jo manymu, teisė rinktis mokyklą iš tėvų ir moksleivių neturi būti atimta. Jis vijo šalin prielaidas, kad į kai kurias gimnazijas patenkama ir ne visai teisėtais būdais.
Abi pusės sutiko, kad nauja elektroninė registracijos sistema priėmimo į gimnazijas procesą padarytų skaidresnį.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Meras Švietimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min