Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl motinystės pašalpos lauks Konstitucinio teismo sprendimo

Konstitucinis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstitucinis Teismas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje teismas narplioja bylą dėl motinystės pašalpos.

Klaipėdietė Adelė B.K. kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą, prašydma panaikinti  Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros”) sprendimą dėl pašalpos sumažinimo.

Klaipėdietei dar 2008 metų pabaigoje buvo apskaičiuota, kad pirmaisiais vaiko priežiūros atostogų metais skiriama apie 6003 Lt, o antraisiais – 5116 Lt.

Motina tikėjosi, kad paskirto dydžio motinystės pašalpa bus mokama visą laikotarpį. Tačiau 2010 m. sausį moteriai buvo išmokėta mažesnio dydžio pašalpa vietoj 5116 Lt – 4312 Lt. Apie sumažinimo priežastį klaipėdietė nebuvo informuota.

Ji kreipėsi į Klaipėdos „Sodrą”, siekdama išsiaiškinti susidariusią situaciją. Klaipėdietei buvo paaiškinta, kad pašalpa buvo perskaičiuota remiantis 2009 m. gruodžio 9 d. nutarimu, kai buvo pakeisti kai kurie „Dėl ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatų patvirtinimo” punktai.

Nesutikdama su pašalpos sumažinimu Adelė B.K. kreipėsi į Fondo valdybą. Tačiau ši institucija skundo netenkino.

Tada klaipėdietė kreipėsi į teismą.

Teisėjų kolegija nutarė kreiptis į Lietuvos Respublikos Teismą, prašydama išnagrinėti, ar motinystės pašalpos perskaičiavimas neprieštarauja Konstitucijos nuostatoms. Kadangi, remiantis Konstitucinio Teismo suformuota praktika, socialinės pašalpos paskyrimas sukuria pašalpos gavėjui teisėtus lūkesčius, kad nustatyto dydžio pašalpa bus mokama visą pašalpos mokėjimo laikotarpį, o teisė į paskirtą ir mokamą socialinę pašalpą yra laikoma pašalpos gavėjo teisė į nuosavybę ir yra ginama Konstitucijios pagrindu.

Tuo tarpu klaipėdietės byla sustabdyta, kol Konstitucinis Teismas išnagrinės prašymą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min