Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 12d. 21:00

Dėl nebevažiuojančių Kauno savivaldybės automobilių pirkėjai varžėsi lyg dėl naujų (nuotraukos)

Parduodami automobiliai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Parduodami automobiliai

Miesto savivaldybės surengtas aukcionas, kurio metu buvo parduodami jau nebevažiuojantys automobiliai, sulaukė didžiulio kauniečių susidomėjimo. Aukciono dalyviai, nupirkę visus siūlytus automobilius, už juos iš viso paklojo penkiaženklę sumą pinigų.

Kauno savivaldybės kasmet rengiamame aukcione šįkart buvo galima įsigyti 6 nenaujus automobilius. Nors maždaug maždaug 40 į aukcioną susirinkusių jo dalyvių buvo pasiūlytos nebevažiuojančios transporto priemonės, dėl daugelio iš jų užvirė įnirtinga kova.

Brangiausiai parduotu automobiliu tapo 2006 m. laidos „Škoda Octavia“. Šis automobilis buvo liūdnai pagarsėjęs šių metų pavasario pradžioje Kauno miestą bei rajoną nusiaubusių potvynių metu. Tąkart savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vairuotojas po darbo sėdo į tarnybinę „Škodą Octavią“ ir ja grįžo į už keliolikos kilometrų nuo Kauno, Radikių gyvenvietėje, esančius namus. Savivaldybės vairuotojo garaže stovėjusį automobilį užliejo potvynio potvynio vanduo.

„Draudimas tąkart sumokėjo nepataisomai sugadinto automobilio vertę atitinkančią sumą“, – patikino Kauno savivaldybės Transporto poskyrio vedėjas Vytautas Valenta. Pradinė Čekijoje pagaminto automobilio kaina buvo 10 tūkst. Lt, tačiau dėl jo varžęsi aukciono dalyviai galiausiai sustojo ties 13,3 tūkst. Lt suma.

Mikroautobuso kaina pakilo beveik 20 kartų

Nebevažiuojantis ir korozijos pažeistą kėbulą turintis „Toyota Hiace“ tapo antradienį vykusio savivaldybės aukciono rekordininku – šio automobilio kaina pakilo beveik 20 kartų. Nors už 1997 m. pagamintą transporto priemonę iš pradžių buvo prašoma tik 300 Lt, didžiausią sumą pasiūlę pirkėjas paklojo net 5,5 tūkst. Lt.

Nemažą sumą aukciono dalyviai sumokėjo ir už 2004 m. laidos „Mitsubishi Space Star“. Į avariją patekęs automobilis buvo parduotas už 4,2 tūkst. Lt.

„Dėl įvykio buvo kaltas kitas vairuotojas. Kadangi mašina buvo sugadinta nepataisomai, nutarėme jos nebetvarkyti. Draudimas savivaldybei atlygino visus nuostolius“, – teigė V.Valenta.

Seniausi automobiliai parduoti pigiausiai

Už 1986 m. pagamintą RAF 2203, žmonių vadinamą „Latvija“, bei 1992 m. laidos „VW Passat“ aukciono dalyviai paklojo po 700 Lt. Tuo tarpu įnirtingai dėl „ Mitsubishi Galant” varžęsi pirkėjai šio automobilio kainą išaugino 4 kartus – prieš 19 metų nuo konvejerio nuriedėjusi transporto priemonė galiausiai buvo parduota už 600 Lt.

Po aukciono, kurio metu iš viso buvo surinkta maždaug 25 tūkst. Lt, Kauno savivaldybei liko 43 lengvieji automobiliai. Du iš jų – 1990 m. „Audi 100” ir 1992 m. „VW Vento“ – jau laukia kitais metais vyksiančio nebevažiuojančių automobilių aukciono.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min