Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 10d. 07:56

Dėl nelaimės kaltina ir miesto valdžią (video, nuotraukos)

Elektrikai prie pastotės, kurioje įvyko nelaimė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Elektrikai prie pastotės, kurioje įvyko nelaimė

Dėl Sereikiškių parke esančioje elektros pastotėje įvykusios nelaimės, kai sunkiai susižalojo gamtinius reikalus sumaniusi atlikti mergina, energetikai kaltina miesto valdžią. Ji esą nepasirūpina mieste įrengti daugiau viešųjų tualetų.

Kaip ketvirtadienį pranešė „15min“, incidentas nutiko Sereikiškių parke įrengtoje aukštos įtampos pastotėje. Į pastotę patekusi mergina prisiartino prie elektros įrenginių ir nukentėjo nuo elektros išlydžio. Medikams teko kovoti dėl sunkiai apdegusios 23-ejų nukentėjusiosios gyvybės. Kalbėdami apie nelaimę energetikai tikino statinio saugumu pasirūpinę.

„Visos tinklų pastotės yra rakinamos. Mūsų žiniomis, kelios merginos išlaužė duris ir pateko į vidų“, – dėstė Rytų skirstomųjų tinklų (RST) Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Kristina Mažeikytė.

Apie aukštą įtampą bei gresiantį pavojų perspėja ir ant kiekvienos pastotės pakabinti įspėjamieji ženklai.

Šios pastotės yra rakinamos. Mūsų žiniomis, kelios merginos išlaužė duris ir pateko į vidų, – sakė K.Mažeikytė.

„Sereikiškių parko transformatorinė yra gana sena, o norint sulaužyti galima viską, tam daug jėgos nereikia“, – tikino K.Mažeikytė.

Vilniaus mieste šiuo metu yra 1780 elektros pastočių – visos jos užrakintos. Pastočių būklę energetikai tikrina tik kas 6 metus. Aiškinama, kad to visiškai pakanka, o aktyvesnei kontrolei trūksta pajėgų.

„Kiekviena pastotė apžiūrima kas 6 metus, kai jų tiek daug, neužtektų pajėgų tai daryti dažniau. Be to, tam nėra ir reikalo – visos jos užrakintos, apie pavojų įspėta“, – reziumavo K.Mažeikytė.

Anot pašnekovės, dalį atsakomybės už nutikusią nelaimę turėtų prisiimti miesto valdžia, neįrengianti pakankamai viešųjų tualetų. „Žmonės priversti lįsti gamtinių reikalų atlikti į pastotes ar už jų“, – konstatavo RST Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė.

Nauji tualetai

Miesto centre jau seniai planuojama įrengti daugiau viešųjų tualetų, tačiau projektai stringa dėl lėšų stygiaus ir biurokratinių procedūrų. „Reikia numatyti tualetų vietas, projektus suderinti su miesto paveldosaugininkais. Šiuo metu derinamos vietos dešimčiai viešųjų tualetų“, – sakė Savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovas Juozas Gedvilas. Tačiau dėl lėšų stygiaus nesiryžtama prognozuoti, kada statiniai išvys dienos šviesą.

Keletas naujų tualetų turėtų atsirasti ir statant požemines stovėjimo aikšteles Lukiškių aikštėje bei prie Nacionalinio operos ir baleto teatro, tačiau projektai įstrigę.

VIDEO: Nelaimė elektros pastotėje
Temos: 1 Parkas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min