Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 9d. 13:21

Dėl nemokamo vaikų maitinimo – sumaištis Seime

Valgykla
„Scanpix“ nuotr. / Valgykla

Seime toliau verda ginčai dėl socialiai remtinų moksleivių maitinimo: siūloma įstatymu nenustatyti, kokį maitinimą (nemokamus pusryčius, pietus ar pavakarius) skirti moksleiviams, tačiau taip pat siūloma 1–8 klasių moksleiviams palikti teisę į nemokamus pusryčius ir pietus.

Pirmajame Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisų projekte buvo atsisakyta nemokamų pusryčių ar pavakarių vaikams, palikti tik pietūs. Tokios pataisos sulaukė tiek kai kurių konservatorių, tiek visos opozicijos pasipriešinimo – esą pusryčiai yra labai svarbūs vaikų sveikatai.

Nenurodys, kokio maitinimo atsisakyti

Dar kartą susirinkęs Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) nusprendė keisti šį taupymo planą: konkrečiai nenurodyti, kurio maitinimo reikia atsisakyti. Vaikų maitinimo tvarką savivaldybėse tvirtintų Vyriausybės atstovas. R.Dagys aiškino, kad tokiu atveju būtų lengviau atsižvelgti į konkrečios mokyklos poreikius, pavyzdžiui, jei daugiau vaikų mokosi antroje pamainoje, tai jiems galbūt būtų logiškiau skirti nemokamus pavakarius nei nemokamus pietus.

Šiam komiteto pirmininko Rimanto Dagio siūlymui pritarė ir Seimas.

Siūlo pusryčius palikti jaunesniems moksleiviams

Tačiau priėmimo metu parlamentarai pritarė ir kitai, Liberalų sąjūdžio atstovo Petro Auštrevičiaus siūlytai pataisai: 1–8 klasių mokiniams palikti teisę į nemokamus pusryčius bei pietus, o vyresnių klasių moksleiviams iš socialiai remtinų šeimų būtų skiriami tik nemokami pietūs.

Šias pataisas tarpusavyje dar derins SRDK, todėl vaikų maitinimo klausimas grįš į Seimą dar kartą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šiuo metu nemokamus pietus mokyklose gauna apie 111 tūkst. mokinių, iš jų apie 68 tūkst. mokinių nemokamai ir pusryčiaudavo.

Kol kas nemokamus pusryčius ir pietus moksleiviai gauna, jei vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį nesiekia 1 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio, kuris šiuo metu siekia 350 litų. Jei šeimoje vienam asmeniui tenka mažiau kaip 1,5 VRP, moksleivis pretenduoja į nemokamus pietus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min