Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 2d. 13:01

Sprendimą dėl Neringos Venckienės imuniteto Seimas turėtų priimti kovą

Neringa Venckienė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Neringa Venckienė

„Drąsos kelio“ lyderės Neringos Venckienės teisinio imuniteto panaikinimo klausimo Seimas imsis sausio pabaigoje, tačiau paskutinį žodį tars kovą prasidėsiančioje pavasario sesijoje.

 Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys 15min.lt sakė, kad laikinoji komisija, spręsianti, reikia ar nereikia atimti buvusios Kauno teisėjos neliečiamybę, turėtų būti sudaryta sausio 15 arba 17 dienos posėdyje.

N.Venckienė yra kaltinama nepagarba teismui, teismo sprendimo nevykdymu, trukdymu antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavimu globėjos teisėmis ir pasipriešinimu policijos pareigūnui.

Anot V.Gapšio, galutinio sprendimo dėl N.Venckienės Seimas rudens sesijoje tikrai nepriims. „Tam nematau jokių galimybių, nes sesija baigiasi sausio 17 dieną“, – sakė jis.

Pagal nustatytą tvarką, generaliniam prokurorui paprašius Seimo panaikinti parlamentaro teisinį imunitetą, sudaroma laikinoji komisija, kuri, išnagrinėjusi prokurorų pateiktą informaciją, priima sprendimą.

Tačiau paskutinį žodį dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo taria Seimas. Norint ją atimti, reikia, kad tam pritartų 71 parlamentaras.

Sprendimą dėl „Drąsos kelio“ lyderės parlamentas turėtų priimti pavasario sesijoje, kuri prasidės kovo 10 dieną.

Praėjusiųjų metų pabaigoje generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narę N.Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas yra sakęs, kad agituos parlamentarus neatimti buvusios teisėjos teisinės neliečiamybės. Gruodį imuniteto neteko ne tik V.Uspaskichas, bet ir du jo bendražygiai – Vytautas Gapšys ir Vitalija Vonžutaitė.

V.Gapšys 15min.lt aiškino nežinantis, kaip šiuo klausimu balsuos visa Darbo partijos frakcija.

Už N.Venckienės teisinio imuniteto panaikinimą žada balsuoti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min