Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 6d. 11:03 , atnaujinta: 2013 kovo 6d. 12:11

Dėl Neringos Venckienės neliečiamybės spręsianti komisija į kitą posėdį kviečia Darių Valį

Laikinosios komisijos posėdis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Laikinosios komisijos posėdis

Trečiadienį į pirmąjį posėdį susirinko laikinoji Seimo komisija, spręsianti ar siūlyti Seimui naikinti „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės teisinio imuniteto panaikinimo.

Į komisijos posėdį atvyko keletas N.Venckienės rėmėjų. Pati parlamentarė posėdyje nedalyvavo.

Posėdyje nutarta, kad į kitą susitikimą, vyksiantį po savaitės, turi būti kviečiamas generalinis prokuroras Darius Valys ir ikiteisminį tyrimą dėl N.Venckienės veiksmų atliekantis prokuroras. Kartu su kvietimu prokuroro bus prašoma komisijai pateikti gegužės 17 dieną policijos darytą mergaitės paėmimo vaizdo įrašą.

Parlamentarė Dalia Kuodytė įspėjo kolegas, kad šie nepradėtų kištis į ikiteisminį tyrimą.

Primename, kad vaiko paėmimo vaizdo įrašo iš prokuratūros prašė ir pernai dėl N.Venckienės neliečiamybės naikinimo sprendusi komisija. Tuomet prokurorai atsisakė vaizdo įrašą duoti remdamasi tuo, kad vaizdo ir garso įrašai, kuriuose užfiksuota informacija apie mažametę, priskirtini prie neskelbtinų ikiteisminio tyrimo duomenų.

Posėdžiaus viešai

Be to, trečiadienį komisija svarstė, ar jos posėdžiai turi būti atviri visuomenei. „Tvarkietis“ Petras Gražulis ir „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas norėjo posėdžiauti atvirai, uždarą komisijos posėdį Seimo prašyti leisti daryti tik tą, kuriame bus atskleidžiami  ikiteisminio tyrimo duomenys.

Savo ruožtu liberalė Dalia Kuodytė ir socialdemokratė Marija Aušrinė Pavilionienė pageidavo, kad visi komisijos posėdžiai būtų nevieši.

„Dalyvavimas praėjusiosje komisijoje verčia mane apsispręsti, kad komisjos posėdžiai turėtų būti uždari. Tada komisijos narių darbas yra efektyvesnis, mažiau darbo kameroms ir labiau koncentruojamasi į esmę“, – argumentavo D.Kuodytė.

P.Gražulis ją užsipuolė kaltindamas „pedofilų klano gynimu“, o parlamentarė atsakydama teigė, kad būtent tokie pasisakymai yra „teatras ir cirkas – darbas kameroms“.

Komisija nubalsavo, kad posėdžiai bus atviri, o į Seimą su prašymu posėdžiauti uždarų durų bus kreipiamasi tik tokiu atveju, jei prokurorai sutiks komisijai atskleisti ikiteisminio tyrimo duomenis.

Daug norinčių liudyti

Be to, komisija svarstė, kiek laiko suteikti pasisakymams, ar leisti liudyti komisijai visiems to trokštantiems piliečiams.

Dar nepradėjusi savo darbo komisija jau sulaukė prašymų leisti papasakoti jai budėjimų Klonio gatvėje istorijas, pristatyti viešai prieinamas visuomeninės komisijos išvadas.

Jau anksčiau komisijos pirmininkas Vytautas Saulis neatmetė, kad į posėdžius gali būti kviečiami ir visi su gegužės 17 d. vykusiu vaiko paėmimu susiję asmenys, tarp jų – ir Laimutė Stankūnaitė.

Primename, kad šią komisiją Seimas sudarė sausio 15 dieną. Ji iki kovo 25 dienos turi parengti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti Seimo narės N.Venckienės laisvę.

Kreipdamasis į Seimą dėl buvusios teisėjos, „Drąsos kelio“ partijos atstovės neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras iš viso nurodė šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos norima N.Venckienei pateikti įtarimus.

D.Valys teigė, kad tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N.Venckienė padarė šiuos nusikaltimus: 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą. Taip pat buvusi teisėja nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei.

Dar N.Venckienė įtariama 2012 metų gegužės 17 d. trukdžiusi antstolei vykdyti teismo sprendimą perduoti mergaitę motinai ir psichiškai gniuždžiusi vaiką.

Parlamentarė tokius kaltinimus neigia. Anot jos, tai, kad ji nepažeidė jokių įstaymų įrodytų mergaitės paėmimo vaizdo įrašas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min