Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl nesantaikos tarp lenkų ir lietuvių skatinimo pradėtas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesantaikos skatinimo tarp lenkų ir lietuvių tautybės žmonių (Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d). Tyrimas pradėtas vakar dienraštyje „Respublika“ (balandžio 12 d., Nr. 84 (6332) pasirodžius informacijai, kad interneto socialiniame tinkle „Facebook“ lenkų tautybės piliečiai raginami reikalauti Vilniaus krašto autonomijos.

Primename, kad š. m. kovo 10 d. Generalinėje prokuratūroje taip pat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešo raginimo smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą pagal Baudžiamojo kodekso 122 straipsnį. Tiriama tam tikroje Lenkijos interneto svetainėje patalpintų videoklipų medžiaga, kurios turinys siejasi su teritorinėmis pretenzijomis į vadinamuosius prieškarinės Lenkijos Respublikos rytinius pakraščius. Tyrimas atliekamas Lietuvos kriminalinės policijos biure, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus prokuroras Alvydas Valiukevičius.

Įstatymas už viešą kurstymą, skatinimą neapykantos ar kurstymą diskriminuoti žmonių grupes dėl jų tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, įsitikinimų ar pažiūrų numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min