Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl netinkamo Aušros vartų restauravimo nubausti dar du paveldosaugininkai

Aušros vartai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aušros vartai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinio padalinio (VTP) specialistams skirtos tarnybinės nuobaudos už procedūrinius pažeidimus dėl kurių Aušros vartų galerijoje buvo savavališkai vykdomi tvarkybos darbai.

Griežti papeikimai skirti KPD VTP vedėjui Rimantui Bitinui ir vyriausiajai specialistei Linai Černiauskienei.

Aušros vartų galerijoje vykdytų darbų metu buvo pažeistos vertingosios savybės ir autentiškumas. Vietomis buvo nuardytos keraminės grindų plytelės, demontuoti mediniai porankiai, mozaikinio betono laiptų pakopos iš viršaus užklotos galerijai nebūdingu marmuru, pašalinta dalis senųjų laiptų pakopų, be tyrimų iškirsti grioveliai sienose elektros instaliacijai ir šilumotiekiui, kitoje vietoje įrengtos durys, keičiamas grindų lygis ir įrengiamos trys naujos laiptų pakopos bei savavališkai užmūrijama niša sienoje.

Minėti valstybės tarnautojai, patikrinę projektą, negalėjo jam pritarti, neturėjo išduoti tvarkybos darbų leidimo bei nevykdė Aušros vartų koplyčioje ir galerijoje atliekamų tvarkybos darbų kontrolės. Taip buvo pažeistos leidimų išdavimo taisyklės, paveldo tvarkybos darbų reglamento, Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo, bei Valstybės tarnybos įstatymo reikalavimai.

Pagal Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamentą, jei yra numatomi griovimo darbai (šiuo atveju, laiptų dangos keitimas ir apšvietimo įrengimas buvo galimas tik griaunant – išardant, demontuojant laiptų pakopas ir sienose kalant griovelius), būtinos Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos ekspertų išvados dėl statinio kultūrinės vertės. Tačiau, kad būtų patikslintos Aušros vartų koplyčios ir galerijos vertingosios savybės, į ekspertus nebuvo kreiptasi.

Už Aušros vartų galerijoje į koplyčią atliktus darbus, pažeidžiant įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, atsakomybės neišvengė ir projekto vadovas A.Gvildys, projekto dalies vadovas – Ilja Makarov ir paveldosauginę ekspertizę atlikęs Virgilijus Spudas. Jiems balandžio viduryje buvo panaikinti nekilnojamųjų kultūros paveldo apsaugos specialisto atestatų galiojimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min