Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl nuolaidų arenai – abejonės

„Siemens“ arena
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Siemens“ arena
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus taryba svarsto, ar atleisti „Siemens“ arenos valdytojus nuo nekilnojamojo turto mokesčio. Tačiau kai kurie politikai nelinkę nuolaidžiauti. Esą arenos valdytojai neskursta. Pavyzdžiui, vien už Europos vyrų krepšinio čempionato rengimą savivaldybė jiems sumokėjo apie 3 mln. Lt.

Bendrovę „Universali arena“, valdančią „Siemens“ areną, nuo nekilnojamojo turto mokesčio atleisti siūloma kitąmet. 2012 m. šis mokestis sieks kiek daugiau negu 180 tūkst. Lt. Pernai arena taip pat buvo atleista nuo šio mokesčio.

Pajuto konkurenciją

Anot bendrovės „Universali arena“ generalinio direktoriaus Vidmanto Šiugždinio, atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio prašoma todėl, kad atsiradus daugiau arenų Lietuvoje, tarp jų – ir Kaune bei Klaipėdoje, sunkiau konkuruoti organizuojant renginius. „Kitos arenos dirbdamos turi daugiau lengvatų. Jos ne tik nemoka nekilnojamojo turto mokesčio, bet ir paskolų bankams, nes yra pastatytos už miestų pinigus, o dalis jų dar gauna tam tikras dotacijas“, – teigė V.Šiugždinis.

Jo žodžiais, Vilniaus arena yra pastatyta už privačias lėšas, iki šiol mokama paskola bankui, todėl mokėti dar ir nekilnojamojo turto mokestį nėra teisinga. „Siemens“ arena pretenduoja po kelerių metų surengti Europos salės futbolo čempionatą, Europos moterų krepšinio čempionatą, kelis jaunimo ledo ritulio čempionatus, o tokie tarptautiniai renginiai, anot V.Šiugždinio, garsina šalies ir miesto vardą.

„Siemens“ areną valdančios bendrovės vadovas neslėpė, kad šiuo metu jaučiamas didesnis renginių organizatorių susidomėjimas kitų miestų arenomis, bet tai esą normalu – reali konkurencija prasidės praėjus pirmam susidomėjimui naujais statiniais.

Viskas nėra taip paprasta

Idėją paremti „Siemens“ areną atleidžiant ją nuo nekilnojamo turto mokesčio palaiko ne visi Vilniaus tarybos nariai. Anot Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos atstovo Arturo Liudkovskio, viskas nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

„Perduodant 60 ha sklypą arenos statytojams buvo numatytos sąlygos, kad jie įsipareigoja pastatyti areną ir vandens pramogų parką. Dėl to gauna teisę tame sklype vystyti kitus nekilnojamo turto projektus. Kaip dabar matome, toje teritorijoje pastatyta nemažai namų, kurie tikriausiai atnešė pelno. Vadinasi, į viską reikia žiūrėti kompleksiškai“, – teigė A.Liudkovskis.

LLRA atstovo manymu, nereikėtų lyginti „Siemens“ arenos su kitomis Lietuvos arenomis. Ši arena yra privati, gauna pajamų už joje vykstančius renginius. Esą vien už Europos vyrų krepšinio čempionato rengimą sostinės savivaldybė sumokėjo apie 3 mln. Lt, 200 tūkst. Lt parama skirta surengti Eurolygos atrankos varžybas. Taip pat savivaldybė kasmet surengia arenoje po dešimt renginių, tam irgi skiriamos dotacijos.

Politiko manymu, jeigu bus nuspręsta atleisti nuo mokesčio „Siemens“ areną, reikėtų atleisti ir Vilniuje esančią Pramogų areną, nes ten irgi vyksta vieši renginiai, taip pat Vilniuje yra ir daugiau privačių kultūros centrų.

Kol kas Vilniaus tarybai nuo nekilnojamo mokesčio 2011–2012 m. siūloma atleisti ir VšĮ „Vito Gerulaičio vardo teniso akademija“. Jų dvejų metų mokestis siekia 430,5 tūkst. Lt. Sprendimą miesto taryba turėtų priimti kitame posėdyje, pirmiausia tai svarstys tarybos komitetai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min