Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl nusekusio Nemuno žadama kreiptis į valdžią

Didžiosios Nemuno kilpos
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr. / Didžiosios Nemuno kilpos
Šaltinis: BNS
0
A A

Žadama kreiptis į Vyriausybę, kad ji tarptautiniu lygiu aiškintųsi, ar Nemunas nuseko dėl Gardino hidroelektrinės statytojų veiksmų, rašo „Kauno diena“.

„Tokio nusekusio Nemuno seniai nebuvo. Tai neišvengiamai trikdo laivybą, stabdo suplanuotus darbus, pavyzdžiui, dumblo išvežimą iš Nemuno salos“, – aiškino Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Gintautas Labanauskas

Pasak jo, šiuo metu ties Kaunu vandens lygis septyniais centimetrais žemesnis nei pastarojo dešimtmečio vasaros vidurkis, o ties Birštonu vanduo nusekęs 30 centimetrų žemiau nei dešimties metų vidurkis.

Kauno hidroelektrinės vadovas Juozas Bartlingas taip pat minėjo, kad Kauno marių lygis yra žemesnis nei įprasta šiuo laiku.

„Upės lygis nukrito tik dėl žmonių veiklos. Žadame kreiptis į Vyriausybę, kad tarptautiniu lygiu būtų aiškinamasi, kas vyksta Baltarusijoje. Kol kas tik neoficialiai žinome, kad Gardine baigiant elektrinės statybą pildomi vandens rezervuarai ir dėl to Nemunas nuseko“, – kalbėjo G.Labanauskas

Kritęs upės vandens lygis esą dvi savaites neleidžia išgabenti dumblo iš Nemuno salos. Pagal rangovų ir Kauno savivaldybės sudarytą sutartį sala nuo purvo turėjo būti išvalyta iki vasaros pradžios. Birželį pradėjus sekti Nemunui, darbai vyko su pertraukomis, o dabar visai sustojo.

Kauno hidroelektrinės vadovas Juozas Bartlingas taip pat minėjo, kad Kauno marių lygis yra žemesnis nei įprasta šiuo laiku.

„Vietoje keturių elektrinės turbinų veikia tik viena, bet miesto energijos poreikiams tai didelės įtakos neturi“, – kalbėjo vadovas. J.Bartlingo teigimu, marių vanduo dar nenukrito iki kritinio lygio.

„Buvo metų, kai dėl sausros Kauno marios nusekdavo net pusantro metro, o dabar lygis nenukrito daugiau nei pusmetriu. Vis dėlto baltarusiai pasirinko blogą laiką savo darbams, nes dabar ir taip sausesnis metų laikotarpis. Telieka tikėtis, kad tai ilgai netruks“, – vylėsi J.Bartlingas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Hidrologijos skyriaus vyriausiasis specialistas Juozas Šimkus patvirtino, kad Nemuno vandens lygis yra nenormaliai nukritęs.

„Pastarąsias dvi dienas ties Druskininkais upėje vandens kiekis jau pavojingai žemas, todėl ten gyvūnijai ir augalams iškilo pavojus“, – sakė J.Šimkus.

Prienų rajone ties Nemajūnais, Kaune ir žemiau esančiame upės ruože vandens lygis kol kas dar nekelia grėsmės gyvūnijai ir augalijai, bet yra daug mažesnis, nei turėtų būti pagal oro sąlygas.

„Ši vasara nėra labai sausa ir visų upių, išskyrus Nemuno, vandens lygis yra vidutinis – nei per didelis, nei per mažas“, – tvirtino J.Šimkus. Todėl hidrologas daro išvadą, kad Nemunas nuseko tik dėl žmonių veiklos.

„Jokių oficialių duomenų neturime. Tik girdėjome, jog sutrikimus sukėlė Gardino elektrinės statytojai“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min