Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl pagrobtųjų lietuvių sušauktas skubus ministrų posėdis (atnaujinta 14.22 val.)

„Saturnas“
limarko.lt nuotr. / „Saturnas“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su laikinai premjero pareigas einančia finansų ministre Ingrida Šimonyte bei užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku dar kartą paragino visus, o ypač – politikus, susilaikyti nuo bet kokių komentarų viešoje erdvėje.

Pasak prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio, abu ministrai buvo paraginti ir toliau koordinuoti visų ties lietuvių išlaisvinimo klausimu dirbančių žynybų veiklą, taip pat imtis papildomų priemonių – sušaukti Krizių valdymo komitetą, kurį sudaro premjeras bei vidaus reikalų, užsienio reikalų, krašto apsaugos, ūkio ir finansų ministrai.

„Tam komitetui priklauso ir daugiau ministrų. Aš, kaip pavaduojanti ministrą pirmininką, turiu visas galimybes sukviesti šio komiteto posėdį ir tai bus padaryta“, – paklausta, ar bus iškviesti atostogaujantys ministrai, kalbėjo premjerą pavaduojanti I.Šimonytė.

Lietuva su pagrobėjais nesiderės

Jos teigimu, komitetas bus sušauktas jau šiandien popiet. Šiuo metu Nigerijos problemą jau sprendžia ir Tarpžinybinė krizių valdymo darbo grupė.

Užsienio ministras V.Ušackas po susitikimo su prezidente, dar kartą pakartojo principinę nuostatą, kad Lietuva nesiruošia derėtis su pagrobėjais. „Jokių derybų nevedėme ir nevesime, kad netaptume ateities įkaitais ir kaliniais“, – teigė ministras.

Komentarai – po išlaisvinimo

Anot jo, veiksmų konfidencialumo imamasi atsižvelgiant į kitų šalių patirtį. Jis tikino, kad Vyriausybė savais diplomatiniais kanalais bando padėti pagrobtiems lietuviams, savo ruožtu tokių priemonių imasi ir laivo savininkė „Limarko laivininkystės kompanija“.

„Komentuosim bei pamokas darysim po to, kai, aš tikiuosi, greitu metu Lietuvos piliečiai bus išlaisvinti“, – teigė V.Ušackas.

Papildyta 14.22 val.:  Posėdyje – tik du ministrai

Popiet sušauktame Krizių valdymo komiteto posėdyje dalyvavo l.Šimonytė, V.Ušackas bei  krašto apsaugos, vidaus reikalų, teisingumo, susisiekimo viceministrai ir Generalinės prokuratūros atstovai.

Po susitikimo premjerą pavaduojanti finansų ministrė žiniasklaidai pranešė, kad aptarti dabartiniai ir tolesni reikiami veiksmai, tačiau daugiau jokių komentarų nebus.

„Limarko laivininkystės kompanijai" priklausantis laivas „Saturnas" Nigerijos piratų buvo užpultas naktį iš pirmadienio į antradienį. Iš jo pagrobti ir nežinoma kryptimi išgabenti penki įgulos nariai – kapitonas, laivo virėjas, mechanikas ir du tuo metu denyje buvę jūreiviai. Paskutiniais, prieš porą dienų paskelbtais „Limarko“ duomenimis, visi jie gyvi ir sveiki.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min