Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl painiavos su žvejais uoste stoja darbai

Įsigyti šviežios žuvies tiesiai iš laivo šiuo metu galima tik per Jūros šventę.
15min nuotr. / Žvejai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos valstybinis jūrų uostas negali vykdyti dugno valymo darbų, nes neturi galimybių išpilti iškasto smėlio. Painiava susidarė dėl neaiškumų, kas turi apmokėti žvejams, kurie vykdant darbus negali žvejoti.

Kaip jau buvo vykdoma gruodį ir sausį, išsiurbtas gruntas turi būti skirtas krantų papildymui, jį prašoma išpilti Giruliuose. Gruntą į pakrantes liepia išpilti Aplinkos ministerijai pavaldūs padaliniai. Žiemą dėl vykdomų darbų buvo sustabdyta žvejyba, tačiau taip ir neišsiaškinta, kas turi apmokėti nuostolius žvejams.

„Šiuo metu Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamentas atsisakė sustabdyti žvejybą, o žvejams ant galvos grunto nepilsi. Atsisakė sustabdyti dėl to, kad nėra sumokėta žvejams kompensacijos už pernai metų pabaigoje ir šių metų pradžioje sustabdytą žvejybą. Aš sakiau, kad uosto direkcija trečdalį turi sumokėti, nes vykdome uostui reikalingus darbus, tačiau neturėtume vieni patys mokėti”, - sakė uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

Dabar vykdomas reketavimas, liekame kalčiausi, bet pasakytų juridinį dokumentą, kuriuo remiantis galime sumokėti žvejams, - sakė E.Gentvilas.Pasak jo, pagrindo apmokėti žvejams nėra, nes neegzistuoja joks juridinis dokumentas, kuriuo remiantis uostas turi padengti žvejams nuostolius. Anot E.Gentvilo, jei trijų ministerijų, Žemės ūkio, Aplinkos ir Susisiekimo ministrai susitartų ir duotų pavedimą sumokėti, tuomet būtų pagrindas tai padaryti ir darbai galėtų pajudėti

„Dabar vykdomas reketavimas, liekame kalčiausi, bet pasakytų juridinį dokumentą, kuriuo remiantis galime sumokėti žvejams. Jei savavališkai liepčiau apmokėjimą paruošti, mane turėtų pasodint. Tikiuosi, šis klausimas išsispręs. Apmaudu, nes jau penkios šešios dienos galėtume įplaukos kanale dirbti, ledonešis netrukdo, bet negalime”, - kalbėjo generalinis direktorius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min