TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl pažeidimų siūloma atleisti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro vadovą

Smilkstanti ant peleninės krašto palikta cigaretė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Už paskaitas, per kurias sostinės moksleiviams specialistai pasakojo apie alkoholio, tabako ir narkotikų žalą, VVSB sumokėjo beveik 70 tūkst. Lt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pranešimai apie tai, kad Vilniaus savivaldybės kontrolierių vykdyti auditai parodė, jog Vilniaus visuomenės sveikatos biuras (VVSB) galimai švaistė sostinės biudžeto pinigus, sulaukė miesto tarybos Kontrolės komiteto dėmesio. Komitetas kontrolierių išvadoms pritarė ir siūlo savivaldybės administracijos direktoriui įvertinti biuro vadovo kompetenciją bei asmeninę atsakomybę. Tiesa, su tuo susitinka ne visi komiteto nariai.

Spaudoje pasirodžiusioje informacijoje skelbiama, kad buvo tikrinama, ar skaidriai vykdyti VVSB viešieji pirkimai, kurių vertė siekė apie 225 tūkst. Lt. Audito ataskaitoje teigiama, kad VVSB pirko įvairių mokymų paslaugų, o už akademinę valandą mokėdavo vidutiniškai po 833 Lt. Pavyzdžiui, viena paskaita nėščioms ir jau vaikų susilaukusioms moterims kainavo beveik 700 Lt. Iš viso tokių paskaitų VVSB buvo užsakęs 80.

Dar didesnes sumas VVSB mokėjo už paskaitas, per kurias sostinės moksleiviams specialistai pasakojo apie alkoholio, tabako ir narkotikų žalą. Už 80 tokių paskaitų buvo sumokėta beveik 70 tūkst. Lt, trečiadienį rašo „Lietuvos rytas“.

Dėl šių ir kitų pažeidimų kreiptasi į prokurorus ir policiją, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

VVSB direktorius Vytautas Šaduikis gynėsi, kad jo vadovaujama įstaiga viešuosius pirkimus vykdė pagal visus reikalavimus ir įstatymams nenusižengė: „Mes nesutinkame su tokia auditorių nuomone ir norėtume, kad auditas būtų pakartotas“.

Kontrolierė nekomentuoja

Vilniaus savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos laikinoji vadovė Natalija Digrienė išsamiau komentuoti ataskaitos nepanoro, tvirtindama, kad darbas dar nėra pabaigtas.

„Turėjome pavedimą atlikti Visuomenės sveikatos biuro ir Sveiko miesto biuro auditus, dabar vyksta auditai, tad kol nesibaigė darbas, nenorėčiau nieko komentuoti. Kai bus baigtas darbas, tada mes ataskaitą paskelbsime. Turime interneto puslapį vilniuskontrole.lt ir ten skelbiame ataskaitas viešai. Rugsėjo pabaigoje ataskaita turėtų pasirodyti“, – 15min.lt sakė N.Digrienė.

Anot Vilniaus tarybos Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojos Indrės Jakaitytės, komitetas išklausė informaciją ir kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių, prašydamas įvertinti Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovo V.Šaduikio kompetenciją bei asmeninę atsakomybę.

Anot I.Jakaitytės, pagrindiniai pažeidimai, kuriuos nustatė savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, yra netinkamai vykdyti viešieji pirkimai, neatmesti pasiūlymai dėl per didelių ir nepriimtinų perkančiajai organizacijai kainų.

Dėl straipsnių viešinimo – sutartis su avalynės pardavėjais

„Pavyzdžiui, mokymo paslaugos vidutiniškai kainavo 833 Lt/val. (iš viso išleista 224 950 Lt valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšų). Kitas įdomus pavyzdys – vykdant mažos vertės pirkimą – straipsnių viešinimo ir publikavimo paslaugos, apklausoje dalyvavo įmonė, kurios veiklos sritis – prekyba avalyne“, – teigė I.Jakaitytė.

Vilniaus savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos laikinoji vadovė Natalija Digrienė išsamiau komentuoti ataskaitos nepanoro, tvirtindama, kad darbas dar nėra pabaigtas.Taip pat, anot Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojos, VVSB netinkamai vykdė savo veiklos programą. „Tarkim, konkretus darbas, kuris vadinosi „Informacinių leidinių vaikų sveikatos stiprinimo ir fizinio aktyvumo skatinimo klausimais rengimas, leidyba, platinimas, dalyvių (gavėjų) skaičius – 10 tūkst. vienetų“. Tuo tarpu sutartyje su reklamos įmone jau nurodoma 20 tūkst. vienetų rekomendacijų ir 30 tūkst. vienetų skrajučių gamyba. O viso per 2010 m. biuras pagamino dar 400 tūkst. vienetų skrajučių ir lankstinukų“, – įtarimų sukėlusius sandorius vardino I.Jakaitytė.

Siūlė sulaukti teisėsaugos išvadų

Kontrolės komiteto narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vadovas Vidas Urbonavičius po posėdžio 15min.lt sakė, kad komitetas daugumos balsais pritarė Kontrolės ir audito tarnybos pateiktai išvadai. Tačiau jis pats pateikė atskirą savo nuomonę.

„Jeigu pradėtas ikiteisminis tyrimas, tai jis ir turi nustatyti konkrečius pažeidimus. Nes jeigu galima taikyti baudžiamąją atsakomybę, tai mes negalime bausti VVSB direktoriaus administracine ar drausmine tvarka. Juk už tą patį pažeidimą žmogaus negalima bausti kelis kartus“, – teigė V.Urbonavičius.

Anot vieno iš opozicijos lyderių, pati griežčiausia yra baudžiamoji atsakomybė, todėl jis teigė norįs sulaukti ikiteisminio tyrimo rezultatų. Tačiau kiti komiteto nariai tokiai nuomonei esą nepritarė greičiausia dėl patirties stokos.

„Kontrolės komiteto nariai – daugiausia jauni žmonės, kurie galbūt įsivaizduoja, kad drausminė atsakomybė yra bene griežčiausia atsakomybės rūšis. O gaunasi, kad tokiu būdu mes jam vos ne padedame išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – įsitikinęs politikas.

Ikiteisminis tyrimas bus vykdomas ir toliau, tačiau kad ir kokios bus jo išvados, savivaldybė, pasak V.Urbonavičiaus, gali įsivelti į teisminius ginčus. „Kontrolės komitetas kreipėsi į Vilniaus savivaldybės administracijos direktorių pritaikyti VVSB direktoriui V.Šaduikiui drausminę atsakomybę. Jeigu direktorius skirs jam papeikimą ar atleis iš darbo, vėliau sulaukus ikiteisminio tyrimo išvadų V.Šaduikis galės sakyti, kad už šiuos nusižengimus negali būti baudžiamas dar kartą, nes nuobauda jam jau skirta“, – teigė V.Urbonavičius.

TS-LKD frakcijos vadovas užsiminė, kad ne visos sumos, kurias skelbia žiniasklaida, yra tikslios. „Kai kas yra labai neaišku, gali pasirodyti, kad daug dalykų yra išpūsta. Dėl to norėjau sulaukti ikiteisminio tyrimo. Mes nematėme VVSB teisininkų atsakymo. Kontrolieriai dar neparengė galutinės ataskaitos ir dabar gaunasi taip, kad pučiamas burbulas, o gali paaiškėti, jog situacija kiek kitokia ir kaltas ne direktorius, o asmuo, vykdęs viešuosius pirkimus“, – aiškino V.Urbonavičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min