Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 18, 15:40

Dėl Pekino reakcijos į susisiekimo viceministrės vizitą Taivane URM iškvietė Kinijos laikinąjį reikalų patikėtinį

Į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Qu Baihua. Jam buvo pareikštas protestas dėl Kinijos sprendimo sankcionuoti Lietuvos susisiekimo viceministrę Agnę Vaiciukevičiūtę ir riboti bendradarbiavimą su Lietuva transporto srityje.
Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Lietuvoje Qu Baihua
Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Lietuvoje Qu Baihua / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Užsienio reikalų ministerija Kinijos atstovui pristatė Lietuvos poziciją, kad Kinijos vienašaliai sprendimai yra nepagrįsti, pažeidžia tarptautinę teisę ir Lietuvos suverenitetą bei pareikalavo šiuos sprendimus atšaukti.

Viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su verslo delegacija Taivane lankėsi praėjusią savaitę.

Pekinas po vizito pranešė įvedantis sankcijas politikei ir nutraukiantis bendradarbiavimą su ministerija bei apskritai su Lietuva susisiekimo srityje.

Savo ruožtu susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad Kinija iki šiol oficialiai nepranešė apie nutraukiamą bendradarbiavimą.

A.Vaiciukevičiūtė buvo trečioji šią salą aplankiusi viceministrė. Prieš tai čia viešėjo ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė bei žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis, tačiau po jų apsilankymo sankcijų Pekinas neskelbė.

Qu Baihua interviu BNS praėjusią savaitę teigė, kad bet koks Lietuvos ar kitų valstybių pareigūnų apsilankymas Taivane „pažeidžia vienos Kinijos politiką“.

Lietuvos pareigūnai pabrėžia teisę rinktis kokius tik nori partnerius.

Lietuva pernai leido Taibėjui atidaryti atstovybę šalyje Taivano pavadinimu. Reaguodamas į tai, Pekinas apribojo diplomatinius santykius su Vilniumi ir blokavo Lietuvos eksportą. Dėl to Europos Sąjunga šių metų pradžioje kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).

Rugsėjį Lietuva ketina Taipėjuje atidaryti prekybos biurą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min