Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl per didelio aktyvumo – skundas etikos sargams

Kazimieras Uoka
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kazimieras Uoka tikino, kad ir ateityje nevengs tokių vizitų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo etikos sargai davė pylos Antikorupcijos komisijos nariams Aurelijai Stancikienei ir Kazimierui Uokai, kurie su žurnalistais per daug aktyviai stengėsi sužinoti, kaip už biudžeto pinigus rekonstruojamas Operos ir baleto teatras.

Į Seimo etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas, kurį papiktino Seimo narių ir LNK televizijos laidos „Paskutinė instancija“ žurnalistų noras sužinoti, kaip rekonstruojamas Operos ir baleto teatras.

Sukėlė „liguistą situaciją“

Pasak G.Kėvišo, jam atostogaujant į teatrą atėjo Seimo nariai su žurnalistais ir sukėlė „įtampą ir liguistą situaciją“. G.Kėvišas sakė, jog norint išsiaiškinti, kaip išleisti 36 milijonai litų, tiesiog reikėjo pateikti klausimus.

 A.Stancikienė
A.Stancikienė

Su žurnalistais į teatrą atėjusi Antikorupcijos komisijos narė Aurelija Stancikienė teigė tik padėjusi žurnalistams atlikti jų darbą. „Pusantros savaitės jie negalėjo net patekti ir apžiūrėti patalpų bei atliktų statybos darbų. Visuomenės informavimo priemonių ribojimas yra labai šiurkštus Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimas“, – sakė A.Stancikienė.  Ji teigė, jog ne tik žurnalistai, bet ir kiekvienas pilietis turi teisę žinoti, kaip eikvojami biudžeto pinigai. Anot jos, prieš pateikiant klausimus pirmiausia reikia pamatyti, kokie vyksta darbai.

Su A.Stancikiene teatre apsilankė tos pačios komisijos narys Kazimieras Uoka. „Jeigu tokių dalykų nedaryti, tai ką iš viso Seime veikti?“ – sakė jis. Abu seimūnai patikino, jog ir ateityje nevengs tokių apsilankymų.

„Jūs tuo naudojatės“

Seimo etikos sargai teiravosi A.Stancikienės ir K.Uokos, kokią jie turėjo naudą iš savo pagalbos žurnalistams. „Jūs tuo naudojatės darydama savo piarą“, – priekaištavo A.Stancikienei komisijos pirmininko pavaduotoja Vida Marija Čigriejienė.

Etikos komisija pradėjo svarstyti klausimą, bet iš pradžių nusprendė padaryti kelių valandų pertrauką, o vėliau ją pratęsė iki kito posėdžio. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min