Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 20d. 07:11

Dėl permainų griežiami dantys

LSDP pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius

Naujasis Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas iš kai kurių partinių postų ėmė šluoti senosios gvardijos atstovus.

Dalis socialdemokratų tuo labai nepatenkinti.

Prie LSDP vairo stojęs A. Butkevičius iš karto ėmėsi perstumdyti aukštas pareigas partijoje einančių socialdemokratų kėdes. Iš pilkąja kardinole vadintos Seimo narės Mildos Petrauskienės rankų išslydo LSDP piniginiai reikalai. Ilgametei partijos pirmininko pavaduotojai organizaciniam darbui A. Butkevičius pasiūlė užsiimti kitokio pobūdžio reikalais.

Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų štabo vadovu A. Butkevičius paskyrė vieną ištikimiausių bendražygių partijoje – Juozą Oleką. Jam taip pat patikėti M. Petrauskienės kuruoti LSDP organizaciniai reikalai.

Jis pasirūpino ir LSDP pirmininko pavaduotojais. Jiems paskirstytos konkrečios sritys, kuriomis jie turėtų domėtis, taip pat ir kuruojamos apskritys.

„Naujų pavaduotojų atsirado daugiau, todėl natūralu pasidalyti atitinkamus darbus“, – aiškino A.Butkevičius.

Artimiausiu metu naujasis LSDP vadovas ketina keisti ir atsakingąjį partijos sekretorių. Dabar šias pareigas eina Ričardas Keliuotis. Kliba ir opozicijos lyderio, buvusio LSDP pirmininko Gedimino Kirkilo kėdė.

Jau artimiausiu metu jis turėtų netekti posto Seime. Opozicijos lyderio vietą greičiausiai užims pats A.Butkevičius.

„Kai su Darbo partija tarėmės dėl bendro darbo opozicijoje, buvome sutarę, kad į opozicijos lyderius deleguojamas mūsų partijos pirmininkas. Todėl kai pasikeitė partijos vadovas, turėtų keistis ir opozicijos lyderis“, – mano jis.

Kai kurie buvusios Lietuvos demokratinės darbo partijos sparno atstovai LSDP kreivai žiūri į A.Butkevičiaus iniciatyvas. Jie baiminasi, kad jis gali gerokai susilpninti jų įtaką partijoje. Tačiau buvęs partijos pirmininkas G.Kirkilas jokių permainų nebijo.

G.Kirkilas LŽ patikino, kad opozicijos lyderio kėdės nesilaiko ir yra pasirengęs bet kada ją perleisti A.Butkevičiui.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min